Алергія: механізм впливу на організм

Алергія (в перекладі з давньогрецького – інше дію, іншими словами – чужорідне дія) – підвищена чутливість на дію деяких речовин (речовини можуть бути абсолютно різними), що виявляється в подразливості слизових оболонок (внутрішні оболонки носа, кон’юнктиви, рогівки) та інших покривів тіла (наприклад, шкіри, що тягне за собою різноманітні дерматити, набряк Квінке та інше).

Сам термін «алергія» був введений лікарем з Відня К. Ф. Пірке на початку двадцятого століття. Речовини, що викликають алергію, називають алергенами. Реакція на алерген може розходитися в діапазоні від неприємного або дискомфортного відчуття аж до летальних випадків.

Алергія – хвороба, що передається генетично, проявляється при дії речовини-алергену, реакція може різнитися при сильній концентрації (сильному впливі) та слабкому впливі на організм. Важливо знати, що при першому контакті з речовиною-алергеном, аллегрия не виступає. Проявляється вона лише через деякий час (аж до декількох днів). За цей час організм алергіка виробляє специфічні тіла, які названі реагенами. Після їх вироблення при наступному контакті і настає алергічна реакція. Часто проблематично визначити речовину, що викликає алергію (алергічну реакцію). Однак, якщо алергічна реакція пов’язана з сильним стресовим станом організму, визначити алерген необхідно, щоб уникнути подальших прецедентів.

Варто почитати:

Додати:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *