Аневризма черевної аорти -симптоми і лікування

Аорта – це найбільша артерія, яка знаходиться в нашому тілі і переносить кров від серця. Ця життєво важлива артерія розташовується в грудній клітці і називається грудною аортою. Та частина аорти, що знаходиться в черевній порожнині і називається черевної аортою. Черевна аорта виконує дуже важливу функцію: постачає кров у нижню частину тіла. Там, де закінчується живіт, аорта ділиться на дві гілки за яким передає кров у кожну ногу.

Аневризмою черевної аорти лікарі називають явище, коли слабка частина черевної аорти випирає або розширюється. Тиск крові, яка протікає через черевну аорту призводить до її випирання. Нормальним розміром аорти прийнято вважати 2 сантиметри в діаметрі. Проте в результаті аневризма аорти, вона може простягнутися на стільки, скільки не дозволяє її міцність.

Аневризма черевної аорти становить велику небезпеку для здоров’я і життя людини, так як вона може розірватися. В результаті такого розриву відбувається внутрішнє крововилив, яке в подальшому може призвести до смерті.

Крім того, що аневризма черевної аорти може призвести до її розриву, можуть відбутися ще кілька небезпечних ускладнень. Наприклад формування тромбів, які можуть відірватися і з потоком крові потрапити в інші більш дрібні судини, що надалі призводить до закупорки артерії. А закупорений посудину найчастіше починає боліти, але це ще не найгірше що може статися, адже з-за цього можуть виникнути різні ускладнення в результаті яких можна втратити кінцівку.

Величезна кількість пацієнтів щороку отримують цей діагноз, у багатьох є великий відсоток розриву аорти, але на щастя, якщо під час звернутися до лікаря і пройти ретельне обстеження, то аневризма черевної аорти може бути ефективно і безпечно вилучено.

Варто почитати:

Додати:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *