Асцит – різні методи лікування

Лікування асциту спрямоване насамперед на виявлення основного захворювання, що викликає порушення водно-сольового обміну в організмі. Хворому призначають ультразвукове обстеження, рентген, можлива комп’ютерна томографія. Також необхідний лабораторний аналіз черевної рідини.

В амбулаторних умовах лікування асциту полягає в проколюванні черевної стінки дренажем (катетером) з метою виведення рідини, застосовують також черезшкірне дренування, якщо рідина накопичується в підшкірній клітковині. У схемі, за якою проводять лікування асциту, призначають різні сечогінні засоби, які контролюють водно-сольовий баланс організму.

Народна медицина пропонує різні засоби, спрямовані на лікування асциту. Половина склянки гарбузового соку в день добре виводить зайву рідину з організму. Хорошим сечогінним засобом є настій квіток волошки синьої, настій кореня кропиви, лист брусниці. Лікування асциту народними засобами та лікарськими препаратами повинно супроводжуватися безсольової дієти і добовим обмеженням прийому рідини. Їжа повинна бути багата білком, у раціон харчування повинні бути включені овочі і фрукти.

Варто почитати:

Додати:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *