Отит, його різновиди і симптоми

Отит – це запальний процес одного з відділів вуха. У медицині виділяють три види отиту – зовнішній, середній і внутрішній отит.

Зовнішні отити, як правило, не мають особливої «вушної» специфіки. Зазвичай це якісь запальні процеси, що виникають на зовнішній частині вуха або на іншій ділянці шкіри. До них відносяться прищі, фурункули, вугри та ін Найбільш складними вважаються гнійники, розташовані в слуховому проході, як правило це фурункули, складність їх лікування пов’язана не з особливими методами, а з локалізацією запалення.

Внутрішній отит, який ще називають лабіринтовим, є не настільки поширеним явищем. Але це серйозне захворювання і потребує медичного лікування. Такий гнійне запалення вуха завжди є ускладненням від середнього отиту або загального інфекційного захворювання.

Середній отит – найбільш поширене вушне захворювання у дітей. Воно супроводжується виділеннями з слухового проходу і больовими відчуттями.

Найчастіше таке захворювання буває наслідком різних запальних процесів у носі та горлі дитини, так званих гострих респіраторних вірусних інфекцій. Скупчення слизу в носоглотці викликає порушення вентиляційних процесів в євстахієвої трубі вуха, що спричиняє її запалення. У дітей така євстахієва труба вже, тому більш чутлива до всіляких негативних впливів. Тому середній отит у дитячому віці – явище широко поширене.

Основними симптомами цього захворювання є порушення слуху, гострий біль у вусі і виділення. У дітей грудного віку складно діагностувати захворювання через нездатність дитини поскаржитися на те, що у нього болить.

Варто почитати:

Додати:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *