Причини хвороби Альцгеймера


Причини хвороби Альцгеймера близькі до причин, що викликають деменцію – синдром прогресуючого або хронічного захворювання головного мозку, при якому порушуються вищі когнітивні функції, такі як пам’ять, орієнтування в просторі, здатність до навчання, мислення, рахунок, мову і здатність міркувати. Свідомість хворого при цьому зовсім ясна.

Причинами хвороби Альцгеймера, зокрема, можуть бути дефіцит вітаміну В6 і В12, порушення процесів метаболізму в організмі, наприклад, при захворюваннях нирок і печінки, при ураженні ендокринної системи, при патології судин.

серед причин хвороби Альцгеймера часто згадують різні тривалі інтоксикації організму внаслідок перенесених інфекційних захворювань, черепно-мозкові травми, пухлини, а також алкоголізм і наркоманію. Часто симптомами хвороби Альцгеймера є такі додаткові прояви деменций, як галюцинації, марення та депресивні стани.

Генетичною причиною хвороби Альцгеймера вважають дефект 21 хромосоми, тобто етіологія цього захворювання близька такого генетичного захворювання, як синдром Дауна. Цей дефект призводить до видозміни клітин мозку в лобовій області, що призводить до тяжких порушень когнітивних функцій людини. У якості однієї з додаткових причин хвороби Альцгеймера можна розглядати власне зниження пам’яті та інші неприємні прояви, що супроводжують даної захворювання, які є додатковим психологічним фактором, що ускладнює перебіг хвороби.

Існує ще цілий ряд вторинних причин хвороби Альцгеймера, які спричиняють негативні прояви даного захворювання. Це ряд факторів, що погіршують стан хворого: перебування на самоті, присутність незнайомих людей, незнайомі місця, оперативні втручання та наркоз, жаркий час року, а також прийом великої кількості ліків.

Ще одна причина хвороби Альцгеймера, яку також можна вважати вторинною по відношенню до всіх інших, – відсутність належного догляду за хворим. У більшості випадків ця причина стає фатальною для людини і може призвести до летального результату.

Варто почитати:

Додати:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *