Симптоми хламідіозу та наслідки захворювання

Хламідіоз – це інфекційне захворювання, що передається переважно статевим шляхом. Які симптоми хламідіозу? Як вона може проявлятися?

Діти. Зараження малюка може статися під час просування по родових шляхах інфікованої матері. У цьому випадку симптоми хламідіозу можуть бути наступними: кон’юнктивіт, пневмонія.

Жінки. Зараження відбувається статевим шляхом при вагінальному і ректальному сексі. Симптоми хламідіозу у жінок можуть бути незначними або не спостерігатися зовсім. Найбільш характерними ознаками хламідійної інфекції у жінок будуть: свербіж і печіння промежини, виділення з піхви, ерозія шийки матки, періодичні болі в попереку і внизу живота під час місячних, ациклічні маткові кровотечі, безпліддя і звичні викидні.

Чоловіки. Як і у жінок, симптоми хламідіозу можуть бути відсутні взагалі або висловлюватися дуже слабо. Зазвичай спостерігається болючість при сечовипусканні, свербіж, печіння в уретрі. Іноді відзначається біль в мошонці, промежини. Може час від часу «нити поперек». Час від часу з сечовипускального каналу чоловік може спостерігати гнійні виділення.

Як у чоловіків, так і у жінок захворювання може призвести до розвитку ускладнень, наприклад, синдрому Рейтера. У цьому випадку з’являються нові симптоми хламідіозу: артрит, кон’юнктивіт, уретрит, а у жінок ще може бути запалення шийкового каналу матки.

У цілому не дивлячись на те, що симптоми хламідіозу досить мізерні, від цього захворювання не стає менш небезпечним і підступним. У зв’язку з цим всім чоловікам і жінкам, які мають статеві зв’язки поза шлюбом і не зберігають обопільну подружню вірність, необхідно проходити два рази на рік повне обстеження на хламідіоз, щоб запобігти ускладнення захворювання.

Варто почитати:

Додати:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *