Як бути, якщо малюк смокче палець

Практично кожен батько знайомий з таким явищем, як ссання дитиною пальця. Ще будучи в утробі матері маля смокче палець, такі моменти дуже добре видно, коли молода матуся проходить ультразвукове дослідження плода. Після появи дитини на світ, цей рефлекс у нього ні куди не зникає, навпаки, дуже явно проявляється. Аж до того, що багато дітей не визнає пустушок і сосок, а віддає перевагу саме смоктання великого пальчика. Якщо дитина перебуває на повному грудному вигодовуванні, то, як правило, батьки не стикаються з такими явищами. Навпаки, з-за недостатньої задоволення смоктального рефлексу, дитина тягне палець в рот.

В ранньому віці не варто впадати в паніку, т. к. в моменти, коли дитина смокче палець, він швидше заспокоюється, відчуває себе в безпеці, а також швидше засинає. Цей рефлекс може виникати у малюка і мимоволі. У більшості випадків це відбувається у тих дітей, які знаходяться на штучному вигодовуванні, причому також, якщо в пляшкової соску зроблено занадто великий отвір. У цьому випадку харчування витікає з пляшки швидко, дитина швидше наїдається, проте не отримує задоволення від так необхідного смоктання. У таких випадках дитина намагається знайти альтернативний варіант задоволення своїх рефлекторних потреб, і природно палець виходить самий відповідний для цього варіант.

Однак потрібно звертати і на емоційний і психологічний стан дитини, оскільки дитина може смоктати палець і у випадках, коли йому погано, важко або починають проявлятися хвороби. Варто також пам’ятати про те, що такий рефлекс загрожує всілякими проблемами і неприємними наслідками. Одним з найбільш не поширених наслідків є занесення інфекції в ротову порожнину малюка, а це може вилитися в кишкові інфекції, розладів травної системи, стоматит і т. д. Ще однією дуже поширеною проблемою є розвиток у дитини не правильного прикусу, а також може статися виснаження верхнього неба дитини і деформація великого пальця.

Логопеди також вважають, що якщо дитина пристрастився до того, що смокче палець, то в подальшому це може негативним чином позначитися на розвитку його мови, вимові букв і звуків. Одні батьки з розчуленням дивляться на свого малюка, який прицмокуючи, смокче у сні свій палець і не бачать у цьому нічого поганого, інші, знаючи, до чого це може призвести, починають боротися. Причому ця боротьба може проводитися, зовсім не коректними методами, наприклад, батьки мажуть пальці малюка перцем або гірчицею, що може призвести до подразнення ніжної шкіри на пальчиках, так і опіків порожнини рота, а також не рідко б’ють по руках.

Варто відзначити, що такі методи не тільки не зможуть допомогти позбавити дитину від цієї звички, але й можуть завдати значної шкоди, причому, навіть навпаки, посилити бажання дитини смоктати палець. Кожен з батьків, у якого дитина має таку звичку, має раз і назавжди запам’ятати дуже важливу річ, це те, що смоктання пальця, це, в першу чергу, наслідок якої-небудь проблеми. І для того, щоб подолати цю залежність, потрібно в першу чергу визначити причину, а вже потім її викорінювати.

Для початку можна спробувати заповнити недолік потреби в смоктанні дитини соскою. Виробники мабуть все-таки хвилюються за здоров’я малюків, тому, сьогодні виробляє всілякі соски, які підходять як для різних вікових категорій, як і для різних фізіологічних особливостей дітей. Якщо дитина неспокійний, примхливий, то, швидше за все смоктання пальця його просто напросто заспокоює. В такому випадку, намагайтеся приділяти дитині якомога більше часу, ставитеся до нього уважніше і терпиміше, нехай він буде відчувати вашу ласку, увагу, захист. Займіть увагу дитини всілякими іграми та іграшками, адже чим більше він буде грати і розглядати їх, тим менше він буде згадувати про те, що є пальчик, який можна посмоктати. Створюйте міцну, дружну і врівноважену сім’ю, тоді і у малюка все буде чудово.

Варто почитати:

Додати:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *