Як доглядати за дерев’яним будинком

останнім часом дерево знову набуло колишню популярність. І це не дивно: воно екологічно чисте, натуральне, володіє чудовими експлуатаційними властивостями і прекрасним зовнішнім виглядом. Не дивлячись на відносну дорожнечу цього матеріалу, з дерева часто замовляють меблі, внутрішню і зовнішню обробку будинку, сходи. І, звичайно ж, самим розкішним варіантом використання дерева, є будівництво дерев’яних будинків.

Побудувати такий будинок не легко: крім великих матеріальних витрат необхідно також присвятити багато часу на вивчення переваг і недоліків окремих сортів матеріалу і технологій будівництва таких будинків. Однак звести дерев’яний будинок – це тільки півсправи. Кожен власник заміського дерев’яного будиночка знає: такий будинок потребує постійного спеціального догляду.

Як і будь-яке інше будова, дерев’яний будинок з часом дає усадку. В ідеалі, після закінчення будівництва будинок повинен постояти близько року, і лише потім можна приступати до внутрішньої обробки. Однак, якщо ви помітили відкриті шви на стінах будинку, знайте: процесу усадки будинку щось заважає. Усуньте цю причину, інакше крізь утворювались щілини всередину будинку буде проникати волога.

Деревина дуже чутлива до різкого перепаду температур. Прогрівати дерев’яний будинок треба повільно і потроху, інакше з-за різниці температур всередині і зовні будинку деревина почне всихати, а значить, будуть утворюватися щілини між брусами.

Зовні дерев’яний будинок треба обов’язково фарбувати. Це необхідно для того, щоб деревина не потемніли і не покрилася цвіллю з часом. Перед фарбуванням необхідно очистити поверхню деревини і покрити сіллю борної кислоти, щоб деревина була захищена від комах і утворення цвілі. Фарбувати фасад будинку потрібно один раз в 5 років.

Кожен знає: деревина дуже боїться вологи. Під дією води вона гниє. Тому щілини у віконних і дверних отворах необхідно замазати герметиком з особливою ретельністю. Ванні в будинку повинні добре провітрюватися і просушуватися, щоб у них не залишалася вода. З тієї ж причини в безпосередній близькості до будинку не повинні рости дерева, а водостічна система повинна бути завжди справною.

Тепер, володіючи достатньою інформацією про догляді за дерев’яним будинком, ви можете сміливо приймати рішення про будівництво. Ви можете вибрати готовий проект для свого майбутнього будинку або придумати його зовнішній вигляд самостійно. Однак пам’ятайте, що у дерев’яного будинку обов’язково повинен бути довгий звис даху, що забезпечує оптимальне співвідношення між поверхнею землі і нижнім вінцем. Тому, якщо ви не до кінця впевнені в своїх силах, краще довірте керівництво з будівництва та догляду за будинком професіоналам.

Варто почитати:

Додати:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *