Як доглядати за кімнатними рослинами взимку

Будь-який живий організм вимагає певного догляду і умов для існування. Рослини, зокрема, кімнатні, не є винятком. У зимовий період слід пам’ятати, що рослини це час сприймають, як період спокою, відпочинку від активного росту, розвитку або ж цвітіння. Протягом зими у цих організмів відновлюється життєдіяльність і відновлюються процеси, які призводять до її активному оновленню.

Для любителів і професіоналів – квітникарів рекомендуємо прислухатися до деяких порад з догляду за кімнатними рослинами в зимовий період:

  • Зима – це час, коли в наших будинках і квартирах починають опалюватися приміщення, а так як практично всі радіатори зосереджені якраз під підвіконнями, де в основному і знаходяться всі кімнатні рослини, то від гарячого сухого повітря в більшій мірі страждають наші рослини. Для того, щоб листя рослин не пожовкли і не засохли, варто зволожувати повітря за допомогою води і пуливизатора як мінімум 2 – 3 рази на день.
  • Полив рослин також залежить і від їх виду та місцезнаходження у будинку. Якщо квіти стоять на підвіконні, то поливати їх слід також як і влітку, тому як за рахунок обігріву, волога випаровується швидше, ніж у рослин, які стоять в інших місцях. Якщо ж температура не перевищує потрібний рівень температури повітря для того чи іншого виду, то потрібно обмежити полив до 2 – 3 разів на тиждень.
  • Що стосується цибулинних рослин, листя таких кімнатних тварин на зиму слід зрізати практично до самої цибулини, але при цьому, не ушкоджуючи її.
  • Цибулини таких рослин можна витягти з горщика і злегка присипати землею, а можна так і залишити на колишньому місці. Потім їх потрібно на весь період зими залишити в прохолодному темному місці і не поливати. Гортензія, хоч і не є цибулинним рослиною, але все ж до зими теж потребує спокою, саме тому не дивуйтеся, що вона скидає все листя. Після того, як це станеться поставте горщик в темне місце і лише зрідка періодично не забувайте поливати.

  • Полив потрібно проводити лише очищеною водою, яка не містить надлишок солей і шкідливих речовин. Добре, якщо вода буде відстояною. Можна в таку воду для поливу також в дозованій кількості додавати підживлення для рослин, що містить азот та інші, необхідні для росту і розвитку речовини.

Дотримуючись цих порад, Ви зможете забезпечити вашим рослинам довге життя на радість Вам і Вашим домочадцям.

Варто почитати: