Як доглядати за пеперомій

Пепероміі – це низькорослі рослини. Рід пепероміі входить в сімейство перцеві і налічує близько 1000 видів у своєму складі, більшість з яких відбулися з тропічної Америки. Пагони пепероміі можуть бути прямостоячими, що стелються, що звисає.

Багато видів широко використовуються для озеленення приміщень. Листові пластинки у цієї рослини бувають різної форми і розміру. Забарвлення листя може бути як строкатою, так і просто зеленої. Треба сказати, що в кімнатних умовах пепероміі дуже добре ростуть. Що потрібно обов’язково знати про догляд за ними?

Освітлення

Пеперомію краще помістити в світле місце, особливо це стосується її ряболисті видів. Вони позитивно реагують на інтенсивність сонячного світла, тому як недолік світла дуже погано позначається на стані їхнього забарвлення. Що стосується видів з зеленими листовими пластинками, то для них підійде і півтінь.

Температурний режим

Для пепероміі необхідна температура близько 20 градусів. І навіть в зимовий сезон температура не повинна бути нижче, ніж 12-13 градусів. До того ж, це кімнатна рослина не виносить протягів.

Рівень вологості повітря

Деякі форми пепероміі мають ніжні тонкі листи. Ці види потребують підвищеної вологості повітря і тому їх необхідно періодично обприскувати.

Види пеперомії, мають м’ясисті листя, сухе повітря переносять нормально, тому в обприскуванні вони не потребують.

Полив

Надлишок вологи дуже шкідливий для пеперомії, і тому в літній час її необхідно поливати помірно. Надмірне перезволоження грунтової суміші призводить до поступового загнивання стебел і кореневої системи даної рослини. Взимку полив роблять рідкісним. Поливати цю рослину потрібно водою кімнатної температури.

Розмноження

Рослину можна розмножувати по-різному. Для розмноження пеперомії з допомогою стеблового живцювання потрібно живці, які мають по 2-3 вузла. Для укорінення їх потрібно буде посадити у зволожений субстрат, після чого догляд за живцями полягає в постійному поливі, так як для розвитку кореневої системи потрібно підтримувати для них вологість землі. Крім цього, пеперомію розмножують і листовими живцями. При такому способі листя з досить короткими черешками слід посадити у вологу земляну суміш. Також можна розмножувати ця рослина і з допомогою ділення куща, але такий спосіб найкраще використовувати при пересадці рослини.

Варто почитати:

Додати:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *