Як навчитися кататися на ковзанах

Одним з улюблених зимових розваг у людей є катання на ковзанах. З разу в раз, приходячи на каток, помічаєш велика кількість народу. Однак далеко не всі вміють кататися. Якщо ви входите в число цих людей і дуже хочете навчитися кататися на ковзанах запам’ятайте кілька правил, які допоможуть вам триматися на льоду впевнено.

  • У більшості випадків у тих, хто ще жодного разу толком не стояв на ковзанах, своїх ковзанів немає. А значить, ковзани беруться напрокат. Так от, коли ви берете ковзани не потрібно брати на кілька розмірів більше. У цьому немає необхідності. Справа в тому що від того наскільки щільно черевики будуть облягати ваші ноги залежатиме, наскільки добре ви будете керувати своїми рухами. Чим щільніше облягає, тим краще ви керуєте рухами. На розмір менше так само брати не потрібно. У них вам буде просто незручно, і ви не зможете толком розслабитися, тому що ковзани будуть вам жати. Ідеальний варіант це ваш розмір. Так вам буде найкомфортніше.
  • Коли ви одягаєте ковзани, не забудьте добре їх зашнурувати. Не потрібно боятися перетягнути, в цьому немає нічого страшного. До того ж ви завжди зможете сісти на лавку і послабити шнурки. А ось якщо ви не досить сильно затягніть їх, є ризик впасти на льоду.
  • Коли ви вийшли на лід перший час краще або триматися за борт, або знаходитися поруч з ним. Крім цього перше, що варто зробити, якщо ви вийшли кататися, а не просто стояти це зігнути ноги в колінах. На прямих ногах ви далеко не поїдете.

  • Як правило, на прокат дають фігурні ковзани. А на них є зубці, про існування яких вам потрібно постаратися забути. І тим більше не треба ними відштовхуватися.
  • Отже, ви вже вийшли на ковзанку і зігнули ноги в колінах. Тепер нахиліть трохи черевики один до одного, іншими словами злегка скосолапте їх. Потім шкарпетки черевиків потрібно злегка розвести в сторони. Ваші ноги повинні їхати не паралельно, а під невеликим кутом. Руки необхідно розвести в сторони. І тепер ви можете починати рух.
  • Під час руху вам необхідно переносити центр ваги з однієї ноги на іншу. Зробити це можна по черзі, то злегка випрямляючи, то знову згинаючи ноги, і таким чином переносячи свою вагу то на одну, то на іншу ногу.
  • Починати рух це ще не все чого ви повинні навчитися. Так само вам необхідно навчитися гальмувати. Однак на даному етапі ви ще рухаєтеся занадто повільно тому гальмування в принципі вам ще ні до чого. Для початку можна спробувати, продовжуючи ковзання на одній зігнутій нозі, витягніть другу ногу вперед і почати гальмувати розгорнутою ребром ковзанах. Знову ж таки не потрібно використовувати зубці для гальмування.

  • перший раз, встаючи на ковзани, звичайно ж, будьте готові падати. Без цього ви просто не навчитеся кататися. Навіть якщо у вас початок непогано все виходити хоча б раз вас чекає падіння. Так от існують навіть певні правила падіння, використовуючи які ви відбудетеся тільки маленькими ударами або зовсім без них. Однак коли ви вперше стаєте на ковзани, для вас і так все відбувається занадто швидко, і ви просто не встигнете згадати всі правила, перед тим як впасти. Тому поки не потрібно забивати ними голову. Коли ви впадете на лід відразу ж вставайте на коліна. Не потрібно відштовхуватися руками ззаду і піднімати таз. Після того як ви встали на коліна можете акуратно продовжувати підніматися вже на ноги. Після того як ви піднялися не потрібно відразу ж продовжувати рух як ні в чому не бувало, особливо якщо ви не відбулися переляком а забоєм. Краще дістаньтеся до бортика і трохи відпочиньте.
  • Не варто в перший раз намагатися наслідувати професіоналам на ковзанці. Краще рухайтеся в своєму власному ритмі. І тоді через деякий час ви зможете кататися не гірше цих професіоналів.

Варто почитати:

Додати:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *