Як омолодити садову малину

Щоб отримувати хороший урожай малини кожен рік, її необхідно омолоджувати. Тобто, старе кореневище потрібно видаляти. І після цього, на молодих коренях, які залишилися в землі, почнуть інтенсивно розвиватися нові потужні паростки. Нові кущі малини значно збільшать урожай. Таке омолоджування, що проводиться кожні 5-6 років, дозволяє вирощувати і отримувати прекрасний урожай протягом багатьох років. Так виробляють омолоджування звичайної малини з дворічним циклом дозрівання.

Омолоджування ремонтантних сортів малини.

Малини ремонтантних типу, яка здатна плодоносити два рази за сезон і нічим майже не відрізняється від простої своїм вирощуванням. Така малина основний врожай дає на дворічних стеблах у липні, а восени – додатковий урожай з’являється на однорічних пагонах (у верхній їх частині). Зрізати слід в осінній час верхівки, які відплодоносили. На наступне літо урожай вже дадуть бічні відростки. До таких сортів належать: Журавлик, Прогрес та ін Ремонтантність таких сортів, найкраще проявляється у спекотне літо в серпні і теплу, суху осінь.

Ще є особливі сорти ремонтантної малини.

У таких сортів – однорічний цикл розвитку і весь урожай з’являється восени на гілочках поточного року. Сорти: Геракл, Пінгвін, Бабине літо -2 і інші мають укорочений період дозрівання ягід і найбільш підходять для середньої смуги Росії.

У таких сортів немає проблеми як зберегти наземну частину в морозну зиму, боротьба з шкідниками (так як одні будуть видалені зі зрізаними кущами, а діяльність інших шкідників – не буде збігатися з фенофазами малини звичайної). Завдяки цьому червивих ягід, практично, не буває.

Щоб підтримувати однорічний цикл розвитку у цих сортів ремонтантної малини, слід щороку видаляти всі кущі рослини під самий корінь. Тобто, не повинно залишатися жодних пеньків. Зрізати відростки потрібно під зиму, пізно восени (після припинення відтоку поживних речовин з кущів до коріння), або можна зробити це ранньою весною (поки не почали розпускатися бруньки). У вас повинно залишитися чисте поле. Землю необхідно неглибоко розпушити і промульчировать, а також провести вологозарядковий полив (робити це потрібно в суху погоду в кінці жовтня – на початку листопада).

Слід запам’ятати, що якщо ви будете залишати пеньки, то отримаєте низькорослі відростки простий малини і переваги ремонтантній зникнуть.

Існує ще й подвійна обрізка (соболевський метод). Але такий метод поки не отримав широкого розповсюдження.

Принцип такої обрізки наступний:

Перша обрізка повинна проводитися в травні (останніх числах) або в самому початку червня. В цей час, молоді пагони досягнуть висоти від 70 сантиметрів до 1 метра (все залежить від сорту). Їх необхідно прищипнути (зрізати верхівку в 10-15 сантиметрів).

У вас повинні з’явитися бічні відростки (по 5-6 штук). Такі кущики підуть під зиму.

Дуже важливо не зволікати з обрізанням, інакше бічні пагони не встигнуть, як слід розвинутися, і можуть померзнути взимку.

Друга обрізка повинна проводитися наступної весни, після того, коли на малині розпуститься листя. Необхідно зрізати верхівки (до 15 сантиметрів) у бічних пагонів, які перезимували. Після такої обрізки повинні прокинутися сплячі бруньки по всьому стовбуру, з них будуть розвиватися нові гілочки.

Головною вважається друга обрізка. Ягоди будуть рости з липня по вересень (до настання холодної погоди).

В результаті подвійної обрізки звичайні сорти малини здатні придбати властивості ремонтантних.

Але є і деякі недоліки подвійний обрізки. Це, в першу чергу, загущенность. Тому, слід залишати на кожному кущі не більше 3-4 пагонів.

Так само слід правильно доглядати за малиною. Тільки тоді можна буде збирати гарні врожаї ягід.

Варто почитати:

Додати:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *