Як перейти на роздільне харчування

Кожна людина сама для себе вирішує, який системи живлення дотримуватися. Існує маса методик, вибравши які ви можете вирішити ті чи інші завдання, які стоять перед вами. Деякі прагнуть скинути зайву вагу, а хтось просто хоче правильно харчуватися, щоб підтримувати власні сили і здоров’я. З якої б причини ви не прийшли в тій чи іншій філософії харчування, від вас потрібно ретельно вивчити питання і зважити всі «за» і «проти».

Однією з методик правильного харчування є система роздільного харчування. Розроблена вона була лікарем Гербертом Шелдоном, і допомогла багатьом своїм послідовникам вирішити певні проблеми зі здоров’ям і зайвою вагою. У своїй книзі «Правильне поєднання продуктів харчування», виданої в далекому 1928 році, Шелдон докладно описав свою концепцію. Система роздільного харчування, основана на правильному поєднанні продуктів, що сприяє їх кращому засвоєнню. Прихильники роздільного харчування вважають, що при вживанні змішаної їжі порушується вироблення травних ферментів, що призводить до погіршення роботи всього шлунково-кишкового тракту. Їжа погано перетравлюється, в результаті чого людина починає страждати від розладів травної системи та зайвої ваги.

Головний принцип роздільного харчування – це вживання за один прийом лише тих продуктів, які поєднуються між собою. Це означає, що деякі продукти не можна вживати разом. Тобто від вас вимагається чітке розуміння того, що можна їсти одночасно, а що – не можна. По системі роздільного харчування необхідно дотримуватися кількох суворих правил:

 1. Роздільне вживання білків і вуглеводів, тобто м’ясні страви можна їсти разом з макаронами, кашами, хлібом і картоплею.
 2. Роздільне вживання жирів і білків: м’ясо і яйця не поєднують з рослинними і вершковими жирами.
 3. Роздільне вживання цукру та крохмалю: борошняні вироби не можна вживати з солодкими стравами.
 4. Роздільне вживання кислих продуктів і вуглеводів: картопля і хліб не можна поєднувати з кислими овочами та фруктами.
 5. Роздільне вживання кислих продуктів і білків: м’ясні і яєчні страви вживають окремо від кислих.
 6. Роздільне вживання різних білкових продуктів: яйця і м’ясо або м’ясо і рибу не можна включати в один прийом їжі.
 7. Роздільне вживання крохмалів: хліб і картоплю їдять окремо, не в один прийом.
  Крім цього, роздільне харчування вимагає окремо вживати баштанні культури і молоко, не поєднуючи їх з іншими продуктами. А в ідеалі при такій системі з раціону взагалі виключаються цукор, арахіс, майонез, ковбаса, кави, какао та алкогольні напої.

Перехід на роздільне харчування передбачає повний перегляд звичного щоденного раціону. Це означає, що ви повинні повністю змінити свій усталений уклад харчування. Нові правила перенести в щоденне меню досить складно. Адже на практиці це означає повну зміну звичок. Те, що раніше здавалося вам нормою, при новій системі живлення стає просто неприпустимим. Ви звикли їсти на вечерю біфштекс з картоплею і салатом, запиваючи все свіжовичавленим соком або молоком? Роздільне харчування зажадає від вас повністю відмовитися від такого харчового єралашу. Якщо ви твердо вирішили перейти на роздільне харчування, то, перш за все, вам потрібно твердо засвоїти правила нової системи. Після чого, коштує приблизно прикинути, яким буде ваше нове щоденне меню: які страви ви будете готувати, у якому поєднанні, які продукти тепер варто купувати в магазині і т. д.

Для початку можна спробувати харчуватися за окремою методикою раз в тиждень. Потім поступово перейти на неї на постійній основі. Щоб вам було легше, на початковому етапі зупиніть свій вибір на простих стравах. Шелдон вважав, що чим простіше ви будете харчуватися, тим краще буде для вашого організму. Вживайте за один прийом один або два продукти – це дозволить вам швидше адаптуватися до нових правил. Наприклад, ваш зразковий денний раціон може виглядати так:

 • Сніданок: сир, сир, фруктовий салат.
 • Обід: овочевий суп, м’ясо або риба з салатом.
 • Вечеря: макарони або картопля з некислими овочами.

Пам’ятайте про те, що запивати їжу рекомендується тільки через дві години після прийому їжі або за 10 хвилин до неї. Роздільне харчування передбачає, що їжа стає більш легкою для засвоєння, а це означає, що ви не будете переїдати.

Ще один важливий момент при переході на нову систему харчування – це переконати близьких вам людей, що ви дійсно відчуваєте необхідність у таких змінах. Якщо ви не знайдете підтримки, то, звичайно, це негативно позначиться на вашій мотивації. Тому постарайтеся пояснити рідним суть вашого нового раціону і те, навіщо він вам потрібен. Не варто нав’язувати своє бачення оточуючим і змушувати їх перейти на роздільне харчування разом з вами. Просто знайдіть компроміс: кожен член сім’ї має право сам вибирати для себе найбільш оптимальну для себе методику харчування. Щоб вам легше було впоратися з новим режимом, можна знайти людей, які вже перейшли на роздільне харчування. Якщо таких немає серед ваших знайомих, ви можете легко відшукати однодумців на тематичних форумах в Інтернеті. Там вам допоможуть порадами та рекомендаціями люди, які вже давно практикують методику на практиці.
Будьте готові до того, що в перший час ви будете відчувати певний дискомфорт і відчуття голоду. Це пов’язано з тим, що організм не відразу адаптується до нових умов. З часом прийде звикання, і ви вже легко і просто будете обходитися тим набором продуктів, який передбачає роздільне харчування. Вивчивши рецепти, ви зможете готувати різноманітні страви в рамках нової системи. Наприклад, можна спробувати адаптувати звичні страви під принципи роздільного харчування, просто виключивши деякі інгредієнти і замінивши їх тими, які дозволені для поєднання. Так ви зможете зробити свій раціон не тільки корисним, але оригінальним і смачним.
Безумовно, на початковому етапі ви зіткнетеся з деякими труднощами. Однак поступово ви побачите результат, і станете ставитися до нової системи харчування як до звичного життя, що приносить користь вашому здоров’ю і самопочуттю.

Варто почитати:

Додати:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *