Як підготувати троянди до зими

При підготовці троянд до зими слід знати, що потрібно вкривати не всі троянди. Старовинні і видові троянди, а також (за невеликим винятком) чайні, бурбонські і китайські в укритті не потребують. Вкривати на зиму необхідно всі троянди сучасних видів, виняток становить група гібридів зморшкуватою троянди (чагарникова троянда).

  1. З середини літа припиняють підгодовувати троянди азотними добривами. Починаючи з серпня і до ранньої осені потрібно вести підживлення фосфорно-калійними добривами (вони ведуть до зупинки зростання, визрівання і підвищенню стійкості троянд до холодного періоду).
  2. З настанням осені слід прищипнути зростаючі пагони. В результаті цього, корисні елементи будуть відкладатися в тканинах і нирках.
  3. До мінімуму скоротити розпушування та поливання, не видаляти квітки, які вже відцвіли (щоб не стимулювати зростання).
  4. Починаючи з жовтня, слід обірвати листя, позбавивши тим самим троянди дихання і живлення через листя. Тоді рослина змушене буде готувати себе до зими.

Головним і основним укривним матеріалом для троянд, є сніг. А листя, лапник і лутрасил застосовується лише для затримання снігу.
Пагони необхідно пригнути до землі і завалити їх снігом. Якщо сніг відсутній довгий час, то кущі троянд можуть і загинути, хоча і вкрити іншими покривними матеріалами.
Слід пам’ятати, що троянди не можна вкривати занадто рано. Тому що при похолодання до мінус 2-8 градусів, вуглеводи починають перетворюватися в жири і цукри, ці речовини захищають троянди від низьких температур. І ще, троянди дуже важко переносять різкі і довгі перепади температур, витрачаючи на це весь свій накопичений запас вуглеводів.

Перед тим як вкривати рослини, їх необхідно перекопати. Пагони плетистих троянд і шрабов пригинають до землі і укладають на ялинкові гілки. Щоб кущі не зламалися, їх слід підкопати з тієї сторони, куди планується їх пригинати, потім пагони прищипують до землі.

Після цього кущі потрібно підгорнути (підсипати до основи рослини суху землю, горбок повинен бути не менше 30 сантиметрів). Це зберігає нирки, що в свою чергу, дозволяє провести обрізку навесні будь-яким способом. Таке укриття деякий час зберігає температуру значно вище, ніж зовні (при малій кількості снігу).

Але слід пам’ятати, що при підгортанні не треба згрібати землю з клумб (це оголює коріння), а треба підсипати свіжу пухку землю, компост або перегній. Додатково землю міжрядь можна утеплити старим соломистым гноєм, перепревшими листям або подрібненої корою дерев.
В останніх числах жовтня – початку листопада (після того як земля трохи підмерзне), троянди необхідно вкрити остаточно. Рекомендується це робити в гарну погоду.
найпростіший матеріал, який використовують для укриття троянд на зиму лапник або сухе листя. Товщину шару з цих матеріалів необхідно робити не менше 10 сантиметрів.

Як видно, щоб зберегти троянди від морозів взимку, потрібно докласти чимало зусиль.

Варто почитати:

Додати:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *