Як підготуватися до кладці печі для лазні

Лазні є традиційним спорудою в Росії і країнах СНД з найдавніших часів. Останнім часом намічається тенденція збільшення популярності будівництва індивідуальних будинків, і разом з цим споруди справжніх лазень. Практично кожен господар намагається спорудити лазню на своїй ділянці. У більшості випадків будівництво відбувається без залучення фахівців, практично повністю своїми руками.

Найбільш важливим елементом лазні є піч. В її будівництві немає нічого складного, існує поетапна інструкція монтажу цегляної печі для домашньої лазні (її можна знайти або в інтернеті, або пошукати в старих журналах).
Для зведення печі не потрібні спеціальні навички, можна впоратися самостійно, своїми руками. Важливо запастися матеріалами, кресленнями і терпінням. У самостійному будівництві лазні є незаперечний плюс – таким чином можна заощадити велику суму грошей, використовуючи бюджетні матеріали і не залучаючи участь спецтехніки та додаткового персоналу.
Піч для лазні вимагає особливого розташування в парильні. Так, одна частина печі повинна відповідати за опалення самої парилки, а друга підтримувати оптимальний рівень тепла в передбаннику і зону відпочинку. В якості будівельних матеріалів підійдуть навіть залишки, які не знадобилися при спорудженні основного приміщення.
Для оптимізації робочого процесу необхідно заздалегідь підготувати необхідний інструментарій. Праворуч від майбутньої кам’янки необхідно розташувати відро наповнене розчином, мастерки, рівень і молоток. Зліва повинно розташовуватися відро, наповнене водою, наждачний круг, відро для сміття, олівець, совок, кутник, лист, на який нанесена порядовка, плоскогубці.

Перш за все, необхідно перевірити правильність розташування банної печі. Для цього потрібно насухо зробити два перші ряди – ряд кладки і ряд димоходу. Далі необхідно спустити зі стелі висок прямо на кути димоходу і перевірити, чи достатньо простору для розташування протипожежної переділки.
Після підготовки всіх інструментів і матеріалів, можна сміливо приступати до самої безпосередньо кладці печі для лазні. Тільки не варто поспішати, адже поспіх зазвичай робить згубний вплив на якість майбутньої споруди.

Варто почитати: