Як позбутися від городніх шкідників

З початком городнього сезону, з’являються проблеми, рішення яких життєво необхідне. Городні шкідники. Всього два слова і величезний збиток у межах одного господарства. Щорічно з’являються різні хімічні препарати, здатні вирішити проблему швидко і надовго, як запевняють виробники. Але так важко повірити, що отрута може бути безпечним для здоров’я людини. На допомогу приходить досвід, накопичений нашими предками – народні кошти.

Шкідники овочів діляться на тих, хто псує надземну частину, відповідальну за фотосинтез і тих, кому за смаком корінці. Яскравий в прямому і переносному сенсах ворог картоплі – колорадський жук. Він відкладає личинки на листя рослини і з’їдає ніжні пагони та квіти. Для врятування врожаю потрібно неодноразова обробка. Прийнявши рішення не користуватися магазинними препаратами, готуємо розчин з свіжої полину. Стакан дрібно порізаної зелені на третину відра гарячої води. Розчин повинен настоятися протягом двох діб. Можлива комбінація з деревною золою, на попередній обсяг знадобиться 200г. Настоювати три години. Настій з гіркого перцю і запашного часнику з додаванням 30 р. мила не зісковзне з листя, і відлякає жука. На 10 літрів 100г перцю і 4 головки часнику. Цим захисним розчином обприскують картоплю кілька разів за літо.

Ще одна напасть – дротянка. Той, хто стикався з твердими личинками жуків-щелкунов знає, як непросто з ними боротися. Коренеплід перетворюється на овоч, вкритий дрібними отворами, в яких залишаються личинки. Такі примірники не можна використовувати як насіннєвий фонд, щоб уникнути повсюдного поширення. Єдиний спосіб боротьби – виживання. Виживайте його з городу будь-якими можливими способами. Потрібно знати, що дротянка любить тільки кислі грунти. Про закисленности говорить велика кількість пирію на ділянці. Щоб знизити кислотність, у грунт добре б додати деревної золи або вапна. Допомагає поливання кожної рослини слабким розчином марганцівки.

Блішки. Поле діяльності – редис, капуста, буряк та ін Стрибаючі жучки з блискучою поверхнею. Особливі прикмети городнього ворога – проробляє в перших сходах дрібні отвори, які згодом стають дірками. При тривалій відсутності дощу, урожай гине, не встигнувши з’явитися. Заходи боротьби – рослини-інсектициди та різні присипки. Підійде зола, махорка, тютюн, вапно, все, що перекриє вільний доступ до рослині.

Морквяна муха любить відкладати личинки поряд з посівами моркви. Вилупилися личинки проїдають у коренеплоді ходи. Овоч починає гнити і не годиться для зберігання. Безпомилковий ознака того, що над морквою попрацювали личинки – червонувато-фіолетова бадилля. Боротися зі шкідником можна часто рыхля землю, посипаючи між рядами сильно пахнуть порошки тютюну і гірчиці. Муха уникає місць, де ростуть цибуля та часник.

Варто почитати:

Додати:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *