Як правильно вибрати кімнатні рослини

Кімнатні рослини не тільки створюють затишок у домі, а й допомагають всім, хто живе в ньому людям дихати свіжим повітрям, частково поглинають пил і виробляючи кисень. Але до вибору кімнатних рослин слід підходити досить серйозно, інакше ви ризикуєте залишитися і без грошей, і без квітів. Безумовно, кожна квітка потребує турботи і догляду, тому перед покупкою реально оцініть свої можливості і наявність вільного часу. Не забувайте, що в природі є такі кімнатні рослини, за якими потрібен дуже ретельний догляд. Як же правильно вибирати кімнатні рослини?

Краще не купувати кімнатні рослини в переходах метро і маленьких магазинах, адже невідомо, як воно туди потрапило і як до цього зберігалося. Ідіть за подібними покупками в спеціалізований магазин, де ви зможете отримати не тільки грамотну консультацію по догляду за вашим придбанням, але і відразу купити все, що вам знадобиться для догляду за рослиною – землю, добрива, пульверизатор або горщик. Та й ціни в спеціальних магазинах вас, швидше за все, приємно порадують – як правило, всі рослини купуються відразу у виробника, минаючи посередників.

Уважно огляньте з обох сторін листя у вподобаного вам квітки. Якщо вони мляві і тьмяні, на них присутня жовтизна, є цвіль або наліт – відмовтеся від покупки даного примірника. Швидше за все, це рослина заражена якоюсь хворобою. Не забудьте досліджувати у вибраного вами квітки підстави листя і стебло на наявність на них дрібних комах-шкідників, павутинки або невеликих бляшок коричневого кольору. Якщо ви виявите щось з перерахованого на вашому квітці – не роздумуючи, відмовтеся від покупки.

Також зверніть вашу увагу на землю, в якій ваше майбутнє рослина росте, і горщик, в якому продається. Між землею і стінками горщика не повинно бути порожнеч, на землі і стінках горщика – цвілі. Нахиліть горщик з рослиною і огляньте дно – в тому випадку, коли крізь дренажні отвори проросло коріння квітки, вам доведеться якомога швидше після покупки пересаджувати ваше рослина, що небажано. У період акліматизації рослина краще все ж залишити в тому гіркіше, в якому його купили, але, якщо горщик малий за розміром, квітка буде погано рости і навряд чи зацвіте.

Варто почитати: