Як правильно вибрати школу для дитини

Як тільки дитині приходить час іти до школи перед батьками постає проблема, яку саме школу вибрати для дитини. Всі батьки хочуть знайти хорошу школу, яка б влаштовувала їх і подобалася їх дитині. І для того щоб визначитися, що ж вам підходить необхідно докладніше дізнатися про те, які типи шкіл взагалі зараз існують. Адже у всіх батьків різні бажання і вимоги, які вони пред’являють і школам.

Загальноосвітня школа

Така школа існує в кожному районі. І потрапити в неї не складе труднощів, адже прийняти туди вашої дитини просто зобов’язані. І звичайно у такої школи є свої переваги і недоліки. До недоліків можна віднести велику щільність учнів. Іншими словами учнів там просто багато. Наприклад, в одному класі можуть навчатися понад 30 осіб. І звичайно ні про яке індивідуальному підході тут і мови бути не може. Громадські школи є державними. Це означає, що можуть виникати проблеми з вчителями, точніше їх брак. І зовнішній вигляд школи, і санітарні умови в ній не завжди на належному рівні. Тому якщо ви вирішили віддати дитину в таку школу, то для початку перевірте, щоб усе в ній відповідало нормам. Але, звичайно, не все так погано, і в загальноосвітньої школи є свої плюси.

Наприклад, досить часто у таких школах зараз почали ділити класи на спеціальні та звичайні. Перш ніж віддавати свою дитину в одну з таких шкіл постарайтеся зібрати якомога більше інформації про них. Сходіть в саму школу подивіться, як йдуть справи всередині. Поговоріть з батьками, чиї діти вже навчаються в одній із загальноосвітніх шкіл. Почитайте відгуки про цікавлять вас школах.

Школа з поглибленим вивчанням якого-небудь предмета

Прикладом служать школи з поглибленим вивченням математики, фізики або іноземних мов. Крім того є і з музичним і спортивним ухилом. Суть такої школи полягає не тільки в тому, що тій або іншій предмет буде здійснюватися в більшому обсязі. Ще можна буде відвідувати додаткові заняття, вивчити предмет з усіх можливих сторін і навіть попрактикуватися. Але навчатися в такій школі досить складно.

Вона забиратиме практично всі сили і час дитини. Тому якщо хочете, щоб ваша дитина вчилася в такій школі, будьте до цього готові. Вибирати з яким саме ухилом буде школа, необхідно виходячи зі здібностей і інтересу дитини. Не треба покладати на нього свої нереалізовані амбіції. Наприклад, ви хотіли займатися музикою все життя, але ваша дитина любить спорт. Віддавати дитину треба в школу зі спортивним ухилом, а не з музичним.

Школа-ліцей

Такі школи існують при вищих навчальних закладах або просто мають тісний зв’язок з ними. І суть цієї школи полягає в тому, що вона готує учнів до певної професії і до вступу в конкретний ВНЗ. Присутній широкий вибір предметів, яких немає в стандартній шкільній програмі. Проте навантаження в ліцеях дуже високі і не різко дітям буває важко. До того ж загальним стандартним предметів часу приділяється небагато.

Гімназія

Це гуманітарні школи. І віддавати в них своєї дитини потрібно, тільки якщо у нього є схильність до літератури, історії, іноземних мов та інших гуманітарних предметів. Так само існує велика кількість додаткових предметів. Але варто звернути увагу на те, що, іноді навантажуючи дітей додатковими предметами, школа мало часу відводить для основних предметів. Тому заздалегідь з’ясуєте це питання.

Недоліком як так ліцею та гімназії є те, що дитина заглиблюється в певну область, не отримуючи при цьому досить спільних, великих знань.

Приватна школа

Приватною школою зараз нікого вже не здивуєш. Вибір їх досить великий. Вибирати приватну школу необхідно по тим же правилам, що і загальноосвітню. Однак приватна школа ще й платна, що так само немало важливо. Є і інші відмінності між приватними і державними школами. Звичайно, і в тих і в інших вчителя закінчували практично однакові педагогічні Вузи. Проте в приватних школах вчителі постійно відвідують різні курси підвищення кваліфікації, які похитує сама школа. А значить і рівень їх знань і професійних рівень підвищуються.

Варто почитати:

Додати:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *