Як приготувати добриво з бур’янів

Можна підвищити стійкість рослин до несприятливих умов середовища, забезпечити їх добрий зростання, прискорити цвітіння, захистити від шкідників без застосування дорогих добрив і хімічних препаратів? Можна, якщо грамотно використовувати те, що природа сама дає нам.

Для цього використовуються трав’яні настої.

Чому трав’яні настої корисні для рослин

В продуктах розкладання зеленої маси в доступній формі містяться елементи живлення рослин. На відміну від мінеральних добрив, ці корисні речовини не будуть вимиватися з ґрунту і не чинять шкідливого впливу на навколишнє середовище. Крім того, в таких настоях міститься корисна мікрофлора, яка здатна покращити родючість ґрунту і знищити хвороботворні мікроорганізми.

Які рослини беруться для трав’яних настоїв

Ви можете застосовувати бур’янисті рослини, в надлишку ростуть на городах. Найбільш хороший настій виходить з кропиви, живокосту, полину лікарського, ромашки, конюшини, стебел гороху і бобів. Можна додати невелику кількість газонної трави, що залишилася після стрижки.

Рослини грубо подрібнюють. П’ять відер зеленої маси укладають у бочку 200 к. Ущільнювати рослини не потрібно. Потім бочку заповнюють доверху водою (бажано дощової). Для поліпшення якості добрива бажано додати 3 кг доломітового борошна, але можна обійтися і так.

Бочку не накривають, залишають у теплому місці і періодично перемішують вміст. Через дві – три тижні рідина перестає бродити, каламуть осідає на дно і розчин стає прозорим. Після цього настій можна застосовувати, розбавляючи 1 до 10 з водою і поливаючи рослини під корінь.

Прискорити дозрівання настою і звести до мінімуму неприємний запах можна шляхом додавання мікробіологічних препаратів (на кшталт «Схід ЕМ-1»).

Для підживлення рослин ранньою весною використовуйте висушені з минулого року рослини. Найпростіше зібрати кропиву перед цвітінням, зв’язати в пучки і повісити її в темному сухому місці верхівками вниз. Навесні можна приготувати трав’яний настій з кропиви, взявши 1 відро сухих рослин на бочку води. Т. к. температура повітря навесні не достатньо висока для швидкого бродіння, бочку краще встановити в парнику. Тоді гази, що виділяються при бродінні, будуть надавати сприятливий вплив на рослини в теплиці і прискорює їх дозрівання.

Такий трав’яний настій можна зберігати протягом двох тижнів, після чого доведеться готувати новий, тому бажано мати для його приготування дві бочки. В одній розчин буде готуватися, а іншу можна використовувати для поливу.

Варто почитати:

Додати:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *