Як приготувати картоплю в мундирі

Для варіння картоплі в мундирі, підходять добірні бульби високої якості, без порізів, тріщин, і так далі. Картопля повинен мати середній розмір (великі бульби будуть дуже довго варитися).

Відбірну картоплю ретельно промивають, укладають у каструлю і заливають водою так, щоб всі бульби були повністю занурені у воду. Каструлю ставлять на сильний вогонь і чекають закипання води в каструлі з картоплею. Після закипання, вогонь зменшують наполовину, кришку трохи відкривають каструлю (це необхідно для того, щоб вода не вихлюпувалася і не залила б випадково вогонь).

Солити картоплю під час варіння не обов’язково. Додають сіль в процесі приготування з бульб готових страв.

Час, що витрачається на варіння картоплі, становить в межах 20 хвилин. Готовність перевіряють виделкою або ножем, протикаючи картоплини, якщо протикається легко, без опорів, то картопля готова і пора вимикати плиту. Слід каструлі дати трохи охолонути, а потім злити воду. Кришку з каструлі зняти і дати картоплі трохи просушитись. Через кілька хвилин картоплю можна використовувати за власним розсудом (або є, або робити з нього інші страви).

Для приготування такої страви потрібно: 4-6 картоплин однакового розміру, 10 грам вершкового масла, зелень, сіль за смаком і для змазування дека – рослинне масло.

Після приготування всіх продуктів, виймають з духовки кухонної плити деко і готують його для запікання картоплі. Лист має бути чистим. Змащують його рослинним маслом, для того, щоб картопля не прилип до дека в процесі готування. Картоплю акуратно надрізають на 6 частин або так, щоб вийшов хрест. Різати до кінця картопля не треба, інакше під час випікання він розвалиться.

Картоплини, приготовані і надрізані, укладають на деко не занадто близько один до одного і надрізами вгору. Після цього, на сильному вогні прогрівають духовку (протягом 10 хвилин) і зменшують наполовину вогонь. Потім потрібно помістити деко в духовці таким чином, щоб він був у верхній частині, але не у самого верху. Закривають духова шафа і печуть картоплю протягом сорока хвилин. Готовність визначають за запахом, зовнішнім виглядом і смаком. Коли всі картоплини приймуть форму розкритої «квітки», то це вірна ознака того, що він готовий. Щоб остаточно бути впевненим в готуванні, можна ще хвилин п’ять не виймати деко і попекти на повільному вогні. Також готовність видає і з’явився смачний запах. Необхідно також, при появі запаху печеної картоплі, відразу перевірити, чи не занадто сильний вогонь включений в духовці.

Після того, як картопля випікся, його слід посипати крупною сіллю, потім красиво укладають в тарілку і подають на стіл. Ще можна розмістити зверху страви нарізаний зелений лук, зелень кропу і петрушки (кому як хочеться) і в кожний надріз покласти по шматочку вершкового масла.

Ще один спосіб приготування печеної картоплі – це знамениті печінки, які готують, як правило, в похідних умовах під час походів, риболовлі, полювання і просто відпочинку на природі.

Відбирають картопля середніх розмірів, промивають його у воді і кладуть гарячі вугілля, прогорілого багаття (можна точно також спекти картоплю і вдома, в печі) і печуть. Картоплю необхідно перевіряти через кожні 5-7 хвилин і перевертати. Інакше він згорить, і вийдуть вугілля. Коли картопля буде готовий, його виймають з вугілля, трохи остуджують і їдять. Але недоліком такого методу запікання є наступне: шкірка буде чорна, погано чиститися, пропечені картоплини будуть нерівномірно; багато сажі від печінки, що обов’язково змусить вас забруднити руки (в кращому випадку).

Крім традиційного запікання в вугіллі, є ще спосіб, про який варто знати любителям відпочинку на природі.

Він дещо відрізняється від традиційного. І так. Вогнище повинен вже прогоріти, земля під ним добре прогрітися, від багаття повинні залишатися тільки червоні вугілля.

Картоплю береться середніх розмірів, хорошої якості, промивається у воді. Потім закопують картоплю в гарячу землю на кілька сантиметрів. Картоплини повинні бути покладені в один шар і бажано, щоб вони не стикалися.

Після підготовчих робіт, зверху, над закладеним картоплею, знову розводять багаття і печуть. Перевіряють через 10-15 хвилин готовність. Потрібно розкопати картоплини і проткнути її ножем. Якщо вона м’яка, то картопля испеклась. Її дістають з багаття, дають трохи охолонути і приступають до трапези. Такі печінки не будуть мати прогоріла кірки, будуть дуже м’якими і соковитими, а аромат буде просто незрівнянний.

Якщо кількість планованих картоплин для приготування печінок невелика, то можна зверху на картоплю поставити старе, непридатне відро з відсутнім дном. Низ відра обсипати попелом (приблизно на 5-10 сантиметрів), для підстрахування від надмірно великої температури. Потім відро обкласти хмизом, дрібними дрівцями і розпалити багаття знову. Час пропікання приблизно таке ж, але буде зручніше стежити за картоплею, так як не потрібно буде розбирати багаття, щоб перевірити картоплю. Досить буде зверху ворушити її паличкою через верхню частина відра (воно без дна), перевертаючи час від часу. Готовність перевіряється легко. Для цього потрібно прив’язати до палички вилку і протикати картоплю.

Хоча, часу на приготування печеної картоплі останніми двома способами, буде витрачатися більше, зате запікати такими способами набагато зручніше, смакові якості запечоной картоплі будуть набагато вище, буде менше сажі й бруду, чиститися така картопля буде чудово.

Їдять печінки, як правило, з простою сіллю, посипаючи її на очищену картоплину. Картопля повинна бути з’їдена відразу після приготування (поки не охолола). Остиглі печінки і пролежали деякий час вже не будуть настільки смачні і ароматні, ніж щойно приготовані і відразу з’їдені.

Недарма картопля є незамінним продуктом у раціоні всіх людей, які вирішили відпочити на природі.

Варто почитати:

Додати:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *