Як розібратися в європейських і американських розмірах

Щоб одяг сиділа так, як співається у відомій пісні, невимушено і легко, треба точно підібрати її розмір. Стандартизація під руку з глобалізацією давно вже крокують по планеті, але світова легка промисловість і нині залишається галуззю, яку уніфікація практично ще не торкнулася.

У кожній країні, більш того у кожного великого виробника, своя система позначення параметрів фігури людини, за яким визначається величина костюма. Тільки китайські фабриканти вирішили цю проблему, їх костюми шиються на всі розміри відразу. Отже, якщо мета придбати якісну річ, та ще й за кордоном, де в магазинах немає російськомовних консультантів, то доведеться згадати всі шкільні знання про системи вимірювань. Адже відмінності у написах на ярличках найчастіше це пов’язані з прийнятої в тій чи іншій країні метричною системою. Типовий приклад – англомовні країни – де на відміну від європейських сантиметрів використовуються фути і дюйми, і відповідно одяг маркується в цих одиницях. Ті ж твердження справедливі і для взуття. Якщо в Росії щоб дізнатися свій розмір туфель треба довжину стопи помножити на півтора, то в Англії за основу береться мінімально можлива довжина і від неї по одній третині дюйма відраховуються розміри.

Ще один сюрприз, поджидающий недосвідчених в шопінг, але, все-таки, які бажають якісно одягатися людей, це літерні позначення, уточнюючі параметри моделі. Наприклад, на штанах і шортах поруч з розміром іноді написано: P, S, R, L, ХL. Ці букви позначають довжину штанин по внутрішній стороні ноги. Крім того, все частіше в магазинах трапляються предмети гардероба для людей, чий зріст 160 сантиметрів і менше. Так звана «мода для невисоких», позначається на ярликах французьким словом«petite». Для цієї категорії покупців всі параметри одягу зменшені від трьох до десяти сантиметрів. У взуттєвих магазинах на коробках крім розміру ще може бути вказана повнота ступні. Оцінюється вона, як правило, якісно, тобто дуже вузька нога позначається літерою С, а дуже повна H.

Все вищесказане належить в основному до європейських стандартів одягу. У США і Канаді, як правило, використовуються інші позначення і це ще не межа розкиду цифр. Єдино, що виробники маркують більш або менш однаково це дитячий одяг, тут за основу береться зростання дитини. Запам’ятати все це неможливо, та й не потрібно. Набагато простіше роздрукувати пам’ятку з інтернет ресурсу, приміром, нашого, і носити її з собою.

Варто почитати:

Додати:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *