Як штукатурити зовнішні стіни дачного будинку

Цей вид обробки стін добре відомий і отримав широке поширення. Як правило, такий вид обробки застосовують для штукатурення цегляних стін, рідше бетонних. Переваги декоративної обробки полягають у наступному: простий, економічний (у порівнянні з іншими видами обробки стін), використовуються легкодоступні матеріали. Штукатурка захищає стіни будинку від атмосферних опадів і вітру. Але, все ж, основне призначення штукатурки – це додання стінам різного виду, фактури і кольору.

Штукатурити стіни слід в три прийоми (покривати трьома шарами штукатурки): спочатку виробляють набризк; потім наносять грунтовку; третім шаром роблять накривку.

Щоб штукатурка лягла міцно і довго трималася на поверхні стіни потрібно виконувати ряд умов:

  • Перший шар, званий набризком, слід робити не менше 3 міліметрів товщиною;
  • Для того щоб усадочних тріщин при просихання було менше, грунт слід наносити тонкими шарами в кілька прийомів. Причому, кожний наступний шар наносять тільки після того, як просохне і затвердіє попередній шар;
  • Щоб верхній шар (верхній) краще тримався, потрібно збільшити шорсткість на просохлих шарах штукатурки. Це можна зробити шляхом процарапування цвяхом або щіткою-царапкой;
  • залежно від обробки поверхні і фактури наповнювача, товщина верхнього шару може коливатися від 3 до 10 міліметрів;

Існують наступні види зовнішніх штукатурок:

  1. Гладкі. Такі поверхні, під час схоплювання розчину, розрівнюють металевими гладилками і дерев’яними терками.
  2. Зроблені набризком. Виконується наступним чином: про палицю вдаряють, змочені в розчині штукатурки, кисті або волоті. З допомогою цього прийому, можна імітувати поверхню каменю різної структури (зернистістю від малого до великого).
  3. Виконані торцюванням (пунктированием) кистями (металевими, щетинистий) і мітелками правильно нарізаних прутів. Виробляти торцювання слід до затвердіння розчину.
  4. Грубо оброблені. Отримують за допомогою насічок ударними інструментами (троянками, бучардами тощо). Також таку поверхню отримують за допомогою нанесення на поверхню щебеню або гравію (цей вид обробки відноситься до виду обробок під «шубу»).
  5. Шорсткі (з правильним або неправильним малюнком). Для такого способу обробки застосовують різний дряпає інструмент. Обробляють поверхню у період часу – від початку схоплювання до затвердіння.

Ще кращий декоративний ефект можна отримати, якщо застосовувати кольорову штукатурку. Після штукатурення, така будівля буде мати закінчений вигляд, а також, кольорова штукатурка звільняє від необхідності періодично фарбувати обштукатурені стіни садибного будинку.

Різниця кольорової штукатурки від звичайної лише в тому, що в розчин її накрывочного шару додано барвник (це може бути і пудра природних порід різного каменю, і дрібна кольорова крихта, і мінеральні фарби). Але слід обов’язково знати і враховувати такий момент, що при покритті поверхні стін будинку кольоровою штукатуркою, потрібно робити цю роботу в один прийом. Тобто, розчину має бути приготовлено достатня кількість. Інакше, у стиках штукатурки, нанесеної в різний час, неминуче буде видно різнорідність відтінків.

У будівельній практиці іноді використовують двоколірну штукатурку. Особливість її в тому, що складається два розчину різних відтінків. Наносяться на грунтовий шар вони послідовно. Якщо робити роботу набризком, то нижній шар буде фоном для фактури верхнього накрывочного шару, не закриває нижній верхній шар повністю. Набризк можна робити по-різному, все залежить від фантазії хазяїна.

Варто почитати:

Додати:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *