Як спланувати городньо-дачні роботи у весняний період

Щоб весняна робота на садово-городній ділянці йшла гладко і без нервування, необхідно завжди складати графік (план), якого слід дотримуватися.

Чистка городньо-садового ділянки.

Необхідно зібрати стару листя, гілля, бадилля і все скласти в компостну яму (купу). У тому випадку, якщо вони заражені, то необхідно спалити.

Звільнити гілки хвойних дерев і чагарників, які були пов’язані восени.

Провітрити і промити теплиці.

Проведення санітарної обрізки кущів та плодових дерев.

Таку обрізку слід робити всім деревам і чагарникам без винятку. Пам’ятайте – санітарна обрізка, мабуть, один з найголовніших чинників вашого майбутнього врожаю. Обрізанні підлягають поламані, сухі, слабкі і уражені гілки. Також слід прибирати гілки, що ростуть усередину крони, з сонячними опіками і морозобоинами. Не зайвим буде старі кущі омолодити (зрізати їх під пеньок). Ягідні чагарники краще обрізати в той час, коли кущі звільняться від снігу (як тільки зберуться розпускатися бруньки).

Перевірка нирок.

Щоб перевірити, як дерева в саду перезимували, необхідно зрізати по 2-3 гілочки з груші, яблуні, сливи, вишні і витримати їх у прохолодному приміщенні (до 3 годин). Після цього – занести в тепло і опустити у воду (на глибину до 10 сантиметрів). Через три дні – дістати гілочки і зробити на них поперечні зрізи. Якщо зріз світлий, то гілочка здорова, а якщо потемнілий або коричневий, то гілочка підмерзла. Такі гілки необхідно зрізати до здорової деревини.

Закриття вологи.

Після відтавання грунту, на перекопанных з осені грядках необхідно розпушити або проборонювати граблями землю, розбити великі грудки. Розсипати на грядки компост, золу або перегній і неглибоко прикопати в землю (робиться в тому випадку, якщо восени це не було зроблено).

Треба не упустити момент перекопування ґрунту навколо кущів та плодових дерев. Перевіряється це так. Потрібно взяти жменю землі, стиснути і розтиснути пальці. Якщо земля розпадається на досить великі шматочки – пора перекопувати землю.

Захист рослин від шкідників.

Перезимували шкідники, з настанням теплих днів, забираються на дерева. Запобігти цьому допоможуть ловчі пояси. Їх накладають на стовбури плодових дерев на висоті до 40 сантиметрів. Краще всього їх зробити з вати, яка вже стара і трохи рыхловатая. Комах не вдасться пробратися крізь такі пояси.

Підготовка розсади.

Останні числа березня – початок вирощування розсади томатів, капусти, огірків, перцю, баклажанів. Так як в середніх широтах більшу частину культур овочів висаджують на відкриті грядки розсадою.

Підготовка насіннєвого матеріалу картоплі.

В кінці березня, необхідно витягувати насіння картоплі з підвалу (погреби, овочевий ями) і закласти його на пророщування (не рекомендується використовувати ті бульби, які вже проросли під час зберігання). Насіннєву картоплю повинен проращиваться не менше місяця при температурі навколишнього повітря не нижче 12 градусів вище нуля. Не слід вибирати місце для пророщування там, де є доступ сонячних променів.

Звичайно, цей план загальний і стандартний, кожен городник обов’язково внесе в нього ряд своїх коректив (так і має бути). Але, тим не менш, працюючи за таким спланованим сценарієм, вам буде набагато зручніше і простіше впоратися з усіма городніми турботами.

Вчасно, правильно і якісно проведені весняно-підготовчі роботи до сезону, безсумнівно, позначаться на врожаї овочів, фруктів і ягід.

Варто почитати: