Як утеплювати хризантеми на зиму

Хризантеми, радують наш погляд протягом всієї осені, – предмет захоплення не тільки нас самих, але і наших друзів, сусідів. До слова сказати, хризантем нараховують близько двохсот видів, це однорічні і багаторічні трави. У природі вона поширена в Євразії та Африці.

Враховуючи, що кожен вирощує на клумбі хризантеми без використання хімікатів, застосування цих квітів в особистих оздоровчих цілях стає очевидним. Догляд за королевою осіннього саду дуже простий. Ці квіти здатні переносити заморозки, досягають мінус 16 градусів. Вони невибагливі до грунту, спокійно ростуть і на глинистій землі. Поливати хризантему слід рясно, два – три рази в тиждень, листя до того ж рекомендується обприскувати відстояною водою. Єдиною умовою успішного розвитку рослини має бути відсутність застою води, чим, до речі, і грішать глинисті землі. Щоб вирішити цю проблему, необхідно зробити клумбу досить високою. Купуючи розсаду в магазині, необхідно поцікавитися, для яких широт вирощені ці саджанці. Якщо придбані вами морозостійкі рослини, то вони не потребують особливої уваги до себе і спокійно перезимують на клумбі. Якщо ж сорт хризантем теплолюбний, то на зиму його доведеться викопати і до весни тримати в квітковому горщику в домашніх умовах при невисокій температурі (від п’ятнадцяти до вісімнадцяти градусів).

Для пересаджування хризантем необхідно приготувати відповідну для неї грунтову суміш. У цих цілях змішують наступні компоненти: дернову землю, листову землю, додають городню або садову землю, торф, перегній, компост, деревне вугілля, пісок. На саме дно квіткового горщика в якості дренажу насипають керамзит або дрібну гальку. В даний час самостійно готувати грунтову суміш немає великої необхідності, так як у квіткових магазинах можна придбати вже готові грунтові субстрати.

Для хризантем вельми корисно буде обрізання. Після в’янення квітів рослина обрізають. Від цієї процедури хризантема розростається, радуючи нас надалі дуже рясним цвітінням. З настанням холодів перед заморозками всі сорти хризантем обов’язково обрізають і надійно вкривають.

Навіть глибокої осені рослина можна ділити для розмноження. В даному випадку, на відміну від інших рослин, пересадка йде хризантему тільки на користь. Почасти цьому сприяє примхливий характер кольорів: довше двох-трьох років хризантеми не люблять рости на одному місці. Хризантема – осінній квітка, але дуже любить сонячне світло. Яскраве їх цвітіння гарантовано за умови, що шість годин на добу клумба буде під променями сонця.

Варто почитати:

Додати:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *