Як вести догляд за жоржинами

Починати доглядати за жоржинами потрібно ще перед посадкою. Тобто, з підготовки бульб. Бульби слід занести в будинок (або в інше тепле місце) для пророщування. Відібрати сильні бульби, залишити на кожному по два сильних втечі. Підготовлені бульби необхідно скропити водою і залишити для пророщування. Збризкувати коріння слід регулярно раз на два-три дні (все залежить від температури навколишнього середовища).

У міру проростання слід стежити і регулярно пасинкувати, підготовлені до посадки бульби. Видаляти необхідно бічні паростки, що з’являються в листових пазухах. Це забезпечить бульб вільний доступ тепла, світла і повітря.

Пророщені бульби жоржин висаджують в перших числах червня. При цьому треба посадити бульби дещо глибше звичайного (на 3 або 4 сантиметра). Землею потрібно прикрити перше меживузлями. Обов’язково полити і промульчировать грунт навколо посадженого бульби. При високих пагонах, відразу підв’язати їх до кілків.

Посадки жоржин слід кожні 10 днів рихлити. Робити це необхідно після поливу.

Полив рослин ведеться порівнянно їх розвитку, на початку – менше, потім, відповідно, більше. Розвиваюче рослина вимагає все більше і більше вологи.

На нестачу вологи в грунті буде вказувати невелике в’янення листків на рослині. Якщо погода стоїть жарка, то жоржини необхідно вечорами обприскувати (після того як сонце буде близько до заходу).

Особливо рясно жоржини слід поливати в період утворення бутонів і цвітіння. Мульчування грунту навколо кущів рослин, сприятиме збереженню вологи. Про це не варто забувати і періодично робити цю процедуру.

Жоржини необхідно регулярно, один раз в тиждень, добре поливати, не забуваючи відразу розпушити землю.

З самого початку росту жоржин, необхідно залишити 1-2 найпотужніших основних втечі. Інші пагони потрібно вирізати.

Коли з’являться бутони, то в пазухах листя і бічних пагонах починають з’являтися свіжі пагони. Їх слід прищипнути. Робиться це для того, щоб краще розвивалися самі бутони. При цьому необхідно дивитися на саму рослину, якщо воно потужне, то бутонів і пагонів можна залишати більше. Необхідно стежити за прикореневій порослю, її постійно видаляють.

Важливим пунктом по догляду за жоржинами є боротьба з шкідниками. Тому необхідно під час активної фази вегетації обробити рослини пестицидами проти цикадок, попелиць. Робити це можна кілька разів кожні 10-15 днів.

Використовувати для обприскування можна або хлорофос 0,15 відсотковий (на 10 літрів води – 15 грам), або метафос 0,1 відсотковий (на 10 літрів води – 10 грам). Можна застосовувати і інші отрутохімікати. Головне дотримуватися пропорції, інакше можна спалити і знищити жоржини.

Часто для боротьби з шкідниками квітникарі використовують настої з тютюну або часнику, а також відвари з картопляної гички або полину. Це також є досить ефективним способом боротьби.

Щоб жоржини росли і цвіли в повну силу, необхідно проводити регулярні підгодівлі.

Першу підгодівлю слід проводити через два чи три тижні після посадки. Далі, з такою ж регулярністю, робити наступні підживлення. Припинити їх варто лише у вересні.

Для перших двох підживлень слід використовувати фосфорно-азотні добрива з розрахунку на 1 квадратний метр – 25-30 грамів.

Як з’являться бутони, необхідно підгодовувати вже фосфорно-калійні добрива з розрахунку на 1 квадратний метр – 30-40 грамів.

У вересні полив необхідно зменшити, це дозволить збезводнити коріння і бульби будуть зберігатися набагато краще.

Щоб захистити кореневу шийку від осінніх заморозків, підстави кущів слід підгорнути, піднявши землю на 10-15 сантиметрів.

Варто почитати:

Додати:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *