Як вибрати дитячий велосипед

Вибір дитячого велосипеда – це важливе і відповідальне заняття. Адже всім батькам хочеться, щоб ця покупка не тільки радувала дитини, але і принесла йому користь. Неправильно підібраний велосипед може бути не тільки зручним, але і небезпечним для життя малюка. Тому дуже важливо знати, за якими критеріями слід вибирати дитячий велосипед. Адже існують двох, трьох і навіть чотириколісний «транспорт» для дітей. Якщо мова йде про дитину віком від одного до п’яти років, тоді слід зупинити свою увагу на триколісному велосипеді. Двоколісний з двома причіпними коліщатками підійде для старших дітей.

Транспортний засіб має бути підібрано виходячи з росту малюка. Щоб підібрати ідеальний варіант, поставте поруч з велосипедом своєї дитини. Різниця між рамою вироби і промежиною малюка повинна складати не більше десяти сантиметрів. В іншому випадку дитина може травмуватися, не маючи можливості зістрибнути з велосипеда в разі аварії. Сидячи на ньому малюк повинен вільно діставати ногами до педалей. Якщо у нього не виходить це зробити, тоді варто відрегулювати висоту сідла. Зверніть увагу на те, як дитина сидить на велосипеді: він не повинен на ньому горбиться, зачіпати колінами кермо і сильно до нього тягнутися. Але варто зауважити, що зміна нахилу і висоти керма в деяких випадках допоможуть позбутися від цих проблем.

З шести років у дітей розвивається сила, спритність і координація рухів, тому він вже повинен вчитися керувати велосипедом без балансувальних коліс. Для цього віку вже можна придбати транспортний засіб з ножним і ручним гальмом, а також з кількома швидкостями. Дитина по достоїнству оцінить всі ці корисні особливості. Але не рекомендується купувати велосипед з передачами для дітей, яким ще не виповнилося шість років.

Сьогодні вибір велосипедів досить великий. Зустрічаються моделі, які оснащені великою кількістю функцій: корисних і не дуже, а також існують велосипеди без наворочених примочок. Хочемо зауважити, що не варто переплачувати зайві гроші за ті функції, якими не зможе користуватися Ваше дитя, або що йому просто не потрібні. Краще зупиніть свій вибір на більш простих моделях.

Що слід знати, вибираючи дитині велосипед:

  • Не купуйте транспортний засіб без дитини, так як він повинен «приміряти» його і покататися на ньому, щоб зрозуміти чи підходить йому велосипед.
  • Враховуйте смаки малюка і не купуйте велосипед, який не сподобатися йому. В іншому випадку «двоколісна конячка» буде порошитися в дальньому кутку гаража.
  • Рама виробу повинна бути зроблена з алюмінію, який відрізняється своєю легкістю.
  • Для маленької дитини бажано придбати транспортний засіб з ножним гальмом, так як його ручки ще не настільки сильні, щоб натиснути в потрібний момент на ручне гальмо.
  • Віддавайте перевагу відомим маркам і виробникам велосипедів.
  • Сидіння повинне бути зручним і м’яким.
  • Ні в якому разі не купуйте велосипед « на виріст», так як це загрожує травмами і загрожує здоров’ю дитини.
  • При покупці транспортного засобу враховуйте гарантію і якість збірки.
  • Обов’язково купіть дитині шолом і засоби захисту на руки і ноги.

Бажаєте, щоб придбаний дитячий велосипед приносив Вашій дитині тільки позитивні емоції і гарний настрій? Тоді купуйте ці вироби в спеціалізованих магазинах, щоб бути впевненими у їх якості. Адже безпека – це запорука здоров’я Вашого чада.

Варто почитати: