Як вибрати ліхтарик

Ліхтарик завжди потрібен несподівано і він не завжди знаходиться під рукою. Ліхтарик необхідний у походах, на дачі, в квартирі при пошуку загублених речей, при недостатньому освітленні приміщення та ін Незважаючи на те, що ліхтарик маленька і нехитра річ, при його купівлі у Вас можуть виникнути безліч питань: купити світлодіодний або лампочный ліхтарик, ручний або налобний, малопотужний або надпотужний і т. д. В даній статті ми спробуємо розібратися, який же ліхтарик підійде саме для Вас.

Спочатку розглянемо, які види ліхтариків бувають. Виходячи з цього, Ви легко підберете потрібний Вам варіант. Ліхтарики бувають кишенькові, у вигляді брелока і туристичні (господарські).

  • Кишенькові ліхтарики самі легкі і прості, служать для непередбачених життєвих ситуацій, тобто «на всякий випадок». Вони легко поміщаються в кишені або маленькій сумочці, а для їх роботи потрібна одна батарейка. У максимальному режимі такий ліхтарик прослужить до 2-х годин, а в мінімальному (економічному) цілу добу. Світловий потік кишенькових ліхтариків 100-200 люмен.
  • Ліхтарик-брелок зручно носити при зв’язці ключів або на застібці сумки. Вони легкі, а їх світловий потік доходить до десятків люмен, що без праці дозволить Вам потрапити ключем у замкову щілину на неосвітленій сходовому майданчику. Ліхтарики-брелки харчуються, в основному, від часових батарейок.
  • Туристичний ліхтарик (господарський) трохи більше, ніж попередні види ліхтариків (поміщається в велику кишеню куртки). Його зручніше прикріплювати на поясі, коли виникає необхідність в його використанні. Такі ліхтарі, як правило, середньої потужності, що живляться від трьох батарейок типу ААА). У сучасних виробників туристичні ліхтарики мають кілька типів світіння.

На ринку ліхтарів лідируюче місце вже декілька років утримують світлодіодні ліхтарики. Їх перевага перед лампочными незаперечно: довговічність, міцність, економічність, надійність і т. д.

Ліхтарики бувають ручними і налобними. Зручніше управляти ліхтариком, безумовно, ручним, але бувають випадки, коли потрібен і світло, і вільні руки, тоді налобний ліхтарик – найкращий варіант. Наприклад, Ви можете легко шукати несправність в капоті свого автомобіля та одразу ж її усунути, або в сутінках йти на лижах, підійматися на гору.

Ефективність ліхтарика безпосередньо залежить від його потужності. Чим сильніше і могутніше світловий потік, тим більше площі він охопить. У потужних ліхтарів є і мінуси, вони можуть засліпити свого господаря, так як сильний світловий потік, спрямований на довколишній предмет буде відображатися назад Вам в очі, що викличе тимчасове осліплення. Також потужні ліхтарики швидко розряджаються, щоб цього не сталося, слід купувати ліхтарики з різними рівнями режимності. Це дозволить вибирати потрібний рівень потужності при різних ситуаціях, і забезпечить більш довгу роботу ліхтарика.

І останній важливий момент при виборі ліхтарика – це визначитися з типом живлення від батарейок або акумуляторів. Від цього залежить і маса ліхтарика, його габарити, терміни експлуатації і багато іншого.

Літієві акумулятори довше тримають придатність до використання, а також менш чутливі до низьких температур. Перевага батарейок в тому, що вони завжди і скрізь є у продажу, навіть в «глухих» селах, тому якщо Ви зібралися в похід в далеку тайгу, то шанси купити батарейки навіть там, досить високі.

Купуючи ліхтарик, не варто орієнтуватися тільки на відомий бренд, завищені ціни не завжди визначаються якістю, Ви переплатите тільки за «ім’я». Звичайно, не варто купувати ліхтарики і на ринку, це може бути небезпечно, особливо якщо Ви купуєте ліхтарик для походів. Пам’ятайте про правило «золотої середини», споживчі якості ліхтарика не повинні прямо залежати від його вартості.

Варто почитати:

Додати:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *