Як відрізнити любов від закоханості

Багато люди часто плутають два таких поняття як любов і закоханість. Вони одночасно такі схожі і водночас різні. І часто буває дуже складно відрізнити любов від закоханості. Однак відмінності все-таки є.

Закоханість

Закоханість на відміну від кохання триває не дуже довго, а так само його не можна назвати всеосяжним почуттям. Закоханість завжди супроводжується ейфорією, різкими емоційними перепадами і захопленістю. Виникає відчуття, що ви знаходитеся в казці.

Проте це частково так і є. Адже найчастіше люди закохуються не в інших людей, а в придуманий ними самими ж образ. Ви не помічаєте реальні людські якості партнера. Ви самі уявляєте його ідеальним, хоча це може бути далеко не так. І придумавши цього ідеального партнера, якийсь час ви вірите в це. Людина, яка дійсно знаходиться з вами, може зовсім не володіти тими якостями, якими ви нагородили його в своїй підсвідомості. Але час йде, і ваш партнер починає все більше проявляти себе. Ви починаєте впізнавати його краще, і поступово ваш ідеал починає валитися. На жаль не завжди люди ведуть себе, так як цього хочеться вам. А відмовлятися від своїх ідеалів ви і миритися з недоліками партнера ви не хочете. Тому ваша закоханість дуже швидко згасає. Так само причиною відходу закоханості може служити ще і те, що організм людини не може тривалий час перебувати в стані ейфорії.

Як і для любові для закоханості характерна сильна прихильність до партнера. Що ще більше ускладнює пошук відмінностей між цими двома почуттями. Існує три ознаки, які схожі у любові і закоханості, і з-за яких найчастіше плутають їх. До ознак відносяться близькість, почуття пристрасті і надзвичайні сильні емоції. Все це присутнє як при закоханості, так і в любові.

Фази кохання

Існує п’ять основних фаз любові, які проходить людина, відчуваючи це почуття. Вивчивши кожну з ваз ви зможете зрозуміти, яке ж насправді почуття ви відчуваєте, любов або закоханість.

Дитяча фаза. Вона є першою серед усіх п’яти фаз. Дитина ще не вміє любити і не знає що це таке. Його хвилює лише виконання його власних потреб. Таким чином, можна сказати про те, що дитина любить тільки себе. Адже він не піклуватися ні про кого крім себе, але тільки тому, що ще занадто малий для цього.

Батьківська любов. Це друга фаза кохання. Першою любов’ю дитину можна назвати любов до батьків. Не рахуючи звичайно любов до себе. Батьки, а особливо мати проводять з дитиною багато часу. Тому батьки значать для дитини практично всі. Дитина починає любити не тільки себе, але ще і своїх батьків.

Приятельская любов. Дитина росте і починає спілкуватися не тільки з батьками, але і з оточуючими його людьми. У нього з’являються друзі, яким він так само починає прислухатися. І у нього з’являється та сама приятельская любов, любов до друзів. По закінченню часу він почне по-справжньому дорожити ними.
Юнацька любов. Чим старше стає дитина, тим більше проявляється його зацікавленість до протилежної статі. Саме цю пору можна назвати часом, коли людина робить перші помилки, і намагаєтеся будувати перші стосунки. Він думає про те, що може отримати натомість, замість того що він може дати іншій людині. Це час коли людина як споживач думає про те, що він придбай, що одержить, що йому може дати його партнер.

Зріла любов. Остання з усіх фаз любові. На цьому етапі зовнішність партнера відходить на другий план, вона вже не є головною. А головним вважається психологічні та емоційні чинники. Все більше людей замислюється про те, що він може дати своєму партнеру і цим відносинам, ніж що він може отримати натомість. Крім цього, людина намагається зробити все, що в його силах, щоб його партнеру було максимально добре і комфортно. І якщо ця любов взаємна, то відповідно партнер прагне до того ж самому. Людина на цьому етапі розуміє, що чим більше віддаєш, не просячи нічого взамін, тим більше можеш отримати.

Звичайно для того щоб пройти всі вищеперелічені фази кохання, потрібно чимало часу. Наприклад, необхідно дозріти в емоційному, духовному плані, що б випробувати зрілу любов. Але багато хто забуває про це, і тому поспішно одружуються ще в юності. Не даючи їх любові подорослішати, е даючи відносинам час для перевірки та закріплення.
І що б зрозуміти яка фаза характерна для ваших нинішніх відносин, їх досить просто проаналізувати .Найскладніше відрізнити юнацьку любов від зрілої.
Якщо не довгий час ви раптом починаєте розуміти що ваш улюблений чоловік зовсім не такий, яким здавався раніше, це означає що справжнім його ви, можливо, ніколи й не знали. Це означає, що ви жили в світі, своїх ідеалів і фантазій, і зараз реальність просто налетіла на вас, і ви побачили, як все йде насправді. І тоді вже вибір за вами. Ви можете розлучитися і шукати нових партнерів, до яких закохаєтесь. А можете спробувати дізнатися вашого партнера краще. Звичайно, у нього убудут недоліки, вони є у кожного, але з ними можна миритися.

Любов-це довге і прекрасне почуття. Воно не проходить через кілька місяців, та не згасає швидко. Але для того, щоб відчувати це почуття вам потрібно буде чимало потрудитися. Адже відносини і любов це постійна робота. Миритися з недоліками, без постійних докорів, приймати людину такою як вона є, не думати про вигоду і постійно віддавати в замін все не шкодуючи про це, цьому потрібно вчитися, до цього треба дорости в духовному плані. Любити означає перестати бути егоїстом і думати тільки про себе. Коли ви любите ви ставите коханої людини і його інтереси вище своїх. Саме так ви любите своїх батьків, не вимагаючи нічого в замін ви їх просто любите навіть коли вони щось забороняють, або ви лаєтеся. Саме так ви любите своїх друзів, і готові прийти на допомогу у будь-яку хвилину забувши про своїх справах. Любити означає віддаватися повністю. Не створювати ідеальної людини, а любити того, хто поруч навіть з недоліками і робити його і себе щасливими.

Варто почитати:

Додати:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *