Як використовувати курячий послід

Городники прекрасно повинні знати, що курячий послід є дуже цінним органічним добривом. У той же час, це добриво має дуже високу концентрацію різних речовин (азот, вапно, фосфорна кислота, окис калію, магній, сірка). Багато в ньому мікроелементів і біоактивних речовин.

Якщо порівнювати наявність азоту і фосфору, то в самому популярному і доступному для городників коров’ячому гної, цих речовин менше в п’ять разів.

Тому слід пам’ятати про це і робити відповідну дозування при внесенні в грунт. Так само необхідно знати, що складати сирої послід в купи, не закривши його від зовнішнього середовища неефективно. Так як кількість азоту буде різко знижуватися і негативно позначатися на екології.

Курячий послід вноситься як в рідкому вигляді, так і сухому. Свіжий курячий послід слід використовувати з великою акуратністю (є небезпека отримати рослинами сильний опік).

Рекомендується проводити підживлення рідким розчином. Для наведення розчину слід дотримуватися співвідношення: 1 частина курячого посліду на 15-20 частин води. При цьому слід пам’ятати, що до свіжого курячого посліду води потрібно додавати більше.

Сам розчин готується з розрахунку 1/3 ємності – курячий послід, 2/3 – вода. Вміст ємності необхідно періодично перемішувати. Наполягати розчин слід протягом двох діб. Більше двох діб розчин тримати не доцільно, тому що буде швидко губитися аміак. Перед застосуванням розчин необхідно розбавити водою і перемішати (1 частина розчину і 4 частини води).

Витрата готової підживлення повинен становити від половини до одного відра на квадратний метр грядки.

Можна приготувати підгодівлю і іншим способом. Покласти курячий послід у воду з розрахунку: 1 частина посліду до 10 частин води. Дочекатися того, коли курячий послід розмокне. Цим розчином поливати грядки з розрахунку: відро розчину на 1 квадратний метр. Після цього слід зверху насипати шар землі в кілька сантиметрів.

Можна вносити і сухий курячий послід.

Перед внесенням сухого добрива, його попередньо слід подрібнити до порошкового стану і перемішати із землею. Норма внесення сухого посліду на 1 квадратний метр в якості підгодівлі для овочевих культур, не повинна перевищувати 50 грамів.

Городникам слід пам’ятати, що в сухому курячому посліді втричі більше різних речовин, ніж у свіжому. Відповідно, доза внесення повинна бути у стільки ж разів менше.

Необхідно стежити за кількістю азоту, внесеного в грунт. Інакше, азот замість користі принесе тільки шкоду рослинам.

Варто почитати:

Додати:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *