Як вирощувати і розводити лохину

Лохину слід розмножувати відводками і живцями. Відводки беруться горизонтальні і вертикальні, а живці – здерев’янілі і зелені. Розмножувати насінням безглуздо, так як загубляться всі сортові якості.

Здерев’янілі живці повинні бути однорічними і здоровими. Їх необхідно починати готувати в листопаді або грудні. Довжина живців повинна бути не менше 40 сантиметрів.

Заготовлені живці потрібно зв’язати в пучки, на кожному пучку вказати назву сорту і помістити на зберігання в льох (оптимальна температура зберігання повинна бути 0 – + 2 градуси). При відсутності льоху, живці слід прикопати в сніговий бурт.

При сході снігу, що зберігаються пагони необхідно дістати, нарізати на невеликі черешки, довжина яких від 8 до 13 сантиметрів. При цьому, нижній зріз робиться під брунькою, верхній – над ниркою.

Після появи коренів, плівку слід зняти (залишити живці в такому стані). Через два місяці молоді рослини необхідно перший раз підгодувати нітрофоскою. Через 15 днів підгодівлю повторити.

Наступної весни пророщені живці необхідно пересадити для дорощування у відкритий ґрунт. І лише після цього висадити на постійне місце.

найпопулярнішим і оптимальним є розмноження лохини зеленими живцями. Для цього також необхідний плівковий парничок або тепличка. Полив слід проводити досить часто.

Зелені пагони потрібно зрізати в червні. Слід вибирати самі товсті. Довжина живців – не менше 20 сантиметрів. Далі їх ріжуть на живці довжиною до 10 сантиметрів. Живці необхідно посадити з парничок (тепличку) зі спеціальним грунтом. Субстрат готується з кислого торфу (чистого) і піску або перліту. Співвідношення торфу і піску 50 на 50. Допускається використовувати сфагновий мох в якості субстрату.

Шар субстрату повинен бути товщиною до 20 сантиметрів (цього шару буде достатньо для того, щоб живці дали коріння). Живці потрібно висаджувати через 5 сантиметрів між собою і стільки ж між рядками. Заглиблювати їх слід тільки наполовину. Поливати – не менше 4 разів щодня. Через два місяці живці повинні дати корінці. Звичайна приживлюваність доходить за 50 відсотків.

На зиму пророслі живці залишають на місці. Тільки треба їх захистити від морозів. Можна вкрити живці сухим листям (цього буде цілком достатньо).

Навесні збереглися живці потрібно пересадити на дорощування в живильний грунт, добре взрыхленный. Восени необхідно їх пересадити на постійне місце.

Також лохину можна розмножувати вертикальними і горизонтальними відсадками. Такі відводки будуть готові до пересадки на постійне місце вже наступної весни. Але цей спосіб застосовується дачниками-городниками досить рідко. Хоча, результати теж виходять хорошими і згодом, господар отримує з таких рослин хороший урожай.

Варто почитати: