Як вирощувати капустяну розсаду

Для того щоб розсада була якісною, насіння сортів ранньостиглої капусти слід висівати в кінці березня. Насіння пізніх сортів можна висівати і пізніше, але, щоб отримати запас по часу її теж рекомендується сіяти в ці ж терміни. Тоді вона встигне визріти до настання стійких морозів. Среднеспелую капусту можна висівати на початку квітня.

Перед тим як посіяти капусту, насіння слід обов’язково знезаразити. Процедура знезараження не складна. Вона включає в себе наступне. Спочатку насіння необхідно потримати в розчині марганцівки протягом 20 хвилин. Потім насіння потрібно промити і опустити у воду, температура якої 52-55 градусів (гаряча вода). Щоб насіння не обпалити або температура не виявилася б нижче визначеного (тоді потрібного ефекту не буде), в ємність слід обов’язково помістити термометр.

У міру охолодження води потрібно підливати гарячу.

Далі. Насіння слід розкласти по ганчірочок разом з етикеткою (щоб уникнути переплутування і змішування насіння).

Насіння капусти в кінці березня необхідно висадити в ящики, а їх виставити в теплиці. Чому не рекомендується висаджувати прямо в грунт? Запитаєте ви, шановні читачі.

Справа в тому, що з настанням сонячної погоди, а в квітні ясних днів буває багато, у теплиці буде вже спекотно. Капуста не любить цього, у розсади будуть дуже швидко рости листя, а коріння будуть сильно відставати в рості. Так от, у ці дні ящики з капустяної розсадою необхідно виносити на вулицю (не забуваючи заносити на ніч назад). Розсада виросте міцна, загартована і не так приваблива для шкідників.

Якщо ж ви вирішили сіяти все ж прямо в землю, то слід обов’язково (хоча б) знезаразити грунт, протоку розчином марганцівки.

Сіяти насіння потрібно в борозенки, між борозенками має бути відстань 3-4 сантиметри, насіння один від одного сіються на 1-1,5 сантиметра (за умови, що розсада буде потім прореживаться).

Якщо ж площа дозволяє, то насіння сіються і рідше (4 на 4 сантиметри або 6 на 6 сантиметрів). В такому випадку, капустяну розсаду рекомендується висаджувати на постійне місце (відкритий грунт) з грудкою землі. Що, в свою чергу, сприятиме хорошій приживлюваності та швидкого росту рослин.

Після того, як насіння проклюнуться і з’являться сходи, раз в два тижні, між рядками необхідно поливати не сильним розчином марганцівки. Це потрібно для профілактики.

Приблизно так само вирощується розсада і в парнику, попередньо підготовлений грунт.

Якщо немає можливості висадити розсаду в парнику або теплиці, то можна висадити насіння і прямо вдома, дотримуючись певних правил.

Варто почитати:

Додати:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *