Як вирощувати полуницю на дачній ділянці

Щоб вирощувати полуницю вам підійде будь-який грунт на вашому дачній ділянці. Звичайно, є зв’язок між типом ґрунту та урожайністю. Думаю, не треба нагадувати, що найкращий і бездоганний результат буде на чорноземному ґрунті, на темно-сірих грунтах лісу. Якщо будете вирощувати полуницю на світло-сірих або дерново-підзолистих грунтах – чекайте менший урожай. Дуже важливим фактором залишається й глибина ґрунту, вона повинна бути не менше півметра.

Готуємо ділянку до посадки полуниці.

Вічний ворог картоплі – це колорадський жук, який не обходить увагою і полуницю. Саме тому перед тим як садити полуницю, потрібно перевірити грунт на наявність личинок хруща. До речі, чим ближче лісосмуга, тим більша ймовірність в грунті знайти ці личинки. Критичний зміст цих личинок на одну одиницю площі дорівнює 0,5 / м. кв. Якщо у вас така ситуація, то в грунт необхідно вносити аміачну воду. Цю хімію слід розводити в пропорціях, зазначених на етикетці. Личинки загинуть, поїдаючи його боби. Якщо ваша ділянка не був доглянутий протягом декількох років, і там повно багаторічних бур’янів – тоді вам потрібно обробити грунт складом Раундапу. Обробляти потрібно восени. Десь на початку жовтня грунт потрібно пройти. Глибина повинна бути як мінімум 30 сантиметрів. При настанні весни грунт потрібно буде ще прокультивувати. Робити це потрібно на глибину приблизно 15 сантиметрів. Для полуниці можна вносити і добрива, але тут потрібно звертати увагу на склад ґрунту, а точніше на його хімічний аналіз.

Як правильно здійснювати посадку розсади полуниці.

Це дуже хороше запитання, і багато садівники не зовсім правильно знають на нього відповідь. Звичайно ж, у різних місцях є свої секрети посадки. Зараз ми розглянемо стандартний варіант.

Перед самою посадкою потрібно витримати саджанці в прохолодному місці близько п’яти днів. Найкраще садити саджанці у вологий грунт, але не занадто вологий. Під час посадки, потрібно стежити за тим, щоб ящик з розсадою полуниці весь час знаходився в темному і прохолодному місці. Якщо ви все зробите правильно, – коренева шапка зазвичай знаходиться на рівні землі, і розташована вертикально. Якщо коріння занадто довгі, їх необхідно вкоротити. Не потрібно вкорочувати більш ніж на 10 сантиметрів. Далі вони садять і поливаються. Щоб на поверхні грунту не утворилася кірка – відразу ж після поливу промульчируйте перегноєм або ж посипте сухою землею.

Який догляд за полуницею повинен бути перший час.

Так як полуниця дуже вимоглива до води, її потрібно регулярно поливати, не роблячи тривалі перерви між цими діями. Якщо ви не будете поливати її більше одного тижня – урожай дуже сильно знизиться, або взагалі буде відсутній. Ідеальним варіантом, звичайно ж, буде встановлення автоматичного поливу або ж системи крапельного зрошення. До речі, не потрібно перестаратися з поливом, дотримуйтесь міри. Якщо полуниця буде отримувати дуже багато вологи – вона стане дуже вразливою до хвороб і зиму може просто не перенести. Також потрібно регулярно знищувати бур’яни. Ділянка і міжряддя не повинні заростати цими рослинами. На сьогоднішній день дуже популярна біологічний захист, а саме – ентомофаги.

Врожай полуниці збирається в різні періоди, і час збирання залежить від виду полуниці. Бувають ранні, середні і пізні сорти, тому збір може розтягнутися аж до початку осені.

Варто почитати:

Додати:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *