Як висаджувати помідори (томати) в закритий грунт

Розсаду для теплиць та парників слід вирощувати раніше тієї, що призначена для відкритого грунту. Для звичайних парників і теплиць – на 25-30 днів. А якщо теплиця або парник з біологічним підігрівом, то на цілих 50-60 діб. У нечорноземної зоні розсаду томатів, як правило, висаджують в перших числах травня, коли земля в теплицях і парниках прогріється до 12-15 градусів.

Так як в цей час ще холодно і можливі заморозки, то теплицю (парник) слід обтягнути двома шарами поліетиленової плівки. Зробити це потрібно таким чином, щоб між шарами був трисантиметровий проміжок (ці додаткові шари плівки можна буде зняти тільки на початку червня).

В теплиці, де будуть рости помідори, повинні бути кватирки з двох сторін і бажано, щоб одна або дві були зверху.

Рекомендується чергувати томати з огірками (якщо є така можливість), а не саджати їх кілька років поспіль на одному місці. Але слід знати, що помідори та огірки не можна садити в одну теплицю або парник.

Якщо садити томати після огірків, то буде дуже добре видалити верхній шар землі на 10-12 сантиметрів. А потім грунт слід обприскати гарячим розчином мідного купоросу. Розчин готується з розрахунку: на відро води (10 л) – одна столова ложка.

Ґрунт для томатів, також як і для висадки у відкритий грунт готують з осені, або роблять це навесні, але не забувають у тому чи іншому випадку збагачувати землю гноєм, перегноєм і компостом.

Якщо грунт торф’яна, то в неї на 1 квадратний метр слід додавати перегній, тирса, дернову землю (усі по 1 відру) і піввідра піску. У глинистий або суглинних землю на 1 квадратний метр кладуть по 1 відру торфу, перегною й тирси. Так само в ту і іншу грунт слід внести по одній столовій ложці калімагнезії мі сульфату калію, 3 столові ложки подвійного гранульованого суперфосфату, 1 чайну ложку натрієвої селітри або сечовини. Якщо земля має підвищену кислотність, то для її зниження потрібно додати 2 склянки доломітового борошна або 3 склянки деревної золи (на 1 квадратний метр). Потім землю перекопують.

Після того, коли підготовлені гряди, їх необхідно пролити коров’яком (гарячим розчином).

Гряди для томатів необхідно робити уздовж теплиці (як найбільш раціональний спосіб) за 5-10 днів до моменту посадки розсади. Ширину грядок слід робити в залежності від ширини теплиці або парника (приблизно 60-80 сантиметрів, Заввишки – 35-40 сантиметрів. Не потрібно забувати пролити грядки, перед висадкою томатів, розчином марганцівки (на 10 літрів води – 1 г марганцівки).

Висаджують розсаду, як правило, двухстрочными стрічками, дотримуючись відстань між рядками в стрічці 50-60 сантиметрів, між стрічками повинно бути 80-90 сантиметрів, 25-40 сантиметрів повинно бути між рослинами в ряду.

Нормальну і непереросшую розсаду (20-25 див) висаджують вертикально, засипають тільки кореневу систему.

Переросла розсаду томатів слід висаджувати похило (так само як і у відкритий грунт).

Якщо високорослі сорти томатів, то їх необхідно садити в один ряд або в шаховому порядку. Відстань між рослинами має бути в межах 60 сантиметрів.

Після посадки відразу проливають розсаду і потім не поливають протягом двох тижнів.

Варто почитати:

Додати:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *