Як зберегти свіжість почуттів

Що прийде на зміну закоханості?

Вважається, що пік емоційності відносин з протилежною статтю припадає на так званий «букетно-цукерковий» період, після чого поступово яскрава закоханість змінюється більш спокійними почуттями, які перетікають в буденну подружню любов, в якій від співпраці набагато більше, ніж від пристрасті, або відносини зовсім сходять на немає. Але як показує досвід особистої подружнього життя і спостереження за деякими близькими подружніми парами, деяким щасливчикам вдається зберегти свіжість і новизну відносин, навіть проживаючи в шлюбі не одне десятиліття.

Навіщо ми перейшли на «ти»?

Навіщо ми перейшли на “ти”?

За це нам і перепало –

На гріш любові і простоти,

А щось головне пропало.

Булат Окуджава

Не варто сприймати буквально. Справа не в займенниках. Суть в тому, що сучасні відносини часто сильно спрощені. Ні хвилювання, збентеження. Немає тієї гри, яка з деякими видозмінами завжди була неодмінним атрибутом спілкування чоловіка і жінки. Зараз за рівноправність, відкритість, прямолінійність. Начебто прекрасні життєві орієнтири, але нерідко вони спотворюються і переломлюються в щось зовсім інше, ніж би мали бути по ідеї. У всьому повинна бути міра і здоровий глузд.

Надмірне рівноправність веде до стирання кордонів між чоловіками і жінками. Відмирають самі поняття «сильний» і «слабкий» підлогу. Отже, у чоловіків пропадає бажання оберігати панянок, які перестали позиціонуватися як крихкі і беззахисні істоти роду людського. У відносинах проявляються більше споживчі ноти. Дуже скоро в ужиток закоханих вриваються жорсткі фрази, з контекстом «ти мені повинен». А обов’язок і свіжа тремтливість – поняття погано сумісні між собою.

Надмірна відкритість не залишає «тузів у рукаві»: можливості з радістю першовідкривача виявляти в коханій людині все нові і нові грані. Відкривши «все і відразу», є ризик дуже швидко перетворитися в «прочитану книгу». І невідомо, чи з’явиться у партнера бажання її «перечитати». Для збереження у відносинах нальоту новизни, варто потурбуватися про те, щоб було чим здивувати супутника.

Надмірна прямолінійність – гарантований шлях у вир взаємних докорів і образ. «Розтовстіла ти», навіть якщо фраза абсолютно справедлива, рідкісна жінка зможе оцінити таку прямолінійність свого коханого. Я абсолютно не пропагую підтримувати атмосферу «рожевих окулярів», постійно перекручуєте факти на догоду тому, що хочеться чути і бачити. Але все ж проявляти турботу про почуття того, хто Вам небайдужий – необхідно, якщо Ви прагнете зберегти свіжість відносин.

Духовна близькість, справжнє спорідненість душ, взаємопроникнення свідомостей – це найвище благо, якого прагне досягти, часом навіть підсвідомо, кожна закохана пара. Але досягнення цього стану, коли дійсно «затишно мовчати», – процес тривалий і трудомісткий. Форсуючи події передчасним «переходом на «ти»», ви своїми зусиллями підміняєте свіжість гармонійно розвиваються відносин на сурогат спорідненості і взаимознания один одного. Коли начебто знаєте один про одного все, але пізнати так і не вийшло.

З коханими не розлучайтеся

Зараз стало модно говорити про «вільні стосунки». Нібито це дозволяє не набриднути один одному. Спільний побут представляється пережитком минулого, який зруйнував не мало прекрасних любовних історій суворою прозою життя. Мовляв, якщо зустрічатися виключно за покликом душі (або плоті?), відчуття свіжості і новизни ніколи не покине відносини. «Зате кожна наша зустріч – свято», як казав один персонаж російського кінематографа.

Не можеш змінити світ, зміни своє ставлення до нього

Життя, це лише набір наших суб’єктивних уявлень про неї. Не існує абсолютного щастя або абсолютного нещастя. Все індивідуально і відносно. Переживаєте, що відносини розчиняються у повсякденних одноманітних турботах? Зникло подих свіжого аромату дзвінкого щастя при погляді на колись такого бажаного людини, але при цьому він не перестав бути потрібним Вам? Зупиніться, подумайте, згадайте, яким був Ваш улюблений, коли відносини тільки зароджувались? Зумійте відволіктися від його реального образу і побачити в ньому тієї людини, який змушував Ваше серце битися частіше, руки зрадницьки тремтіти і думки плутатися. Такі спогади реанімують Ваші заснулі було перші почуття. А супутник, відчувши від Вас хвилі ніжності, неодмінно відповість взаємністю.

Звичайно, це повернути почуттям відчуття свіжості і новизни можна тільки у разі, коли любов не зникла, а лише стала менш яскравою через нальоту турбот і негараздів.

Варто почитати:

Додати:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *