Як збити температуру у дитини

Підвищена температура тіла у малюка – це одна з найбільш поширених скарг, з якою батьки звертаються до педіатрів. Як правило, висока температура у дитини викликає у батьків майже паніку, і вони вважають, що її необхідно негайно збивати. І іноді роблять це не так, як потрібно, що загрожує розвитком різних ускладнень, особливо, якщо малюк зовсім маленький.

Підвищення температури тіла – це захисна реакція організму на захворювання або пошкодження. На тлі високої температури при захворюванні людський організм починає виробляти інтерферони, які допомагають людині запустити процес одужання. У зв’язку з цим вважається, що у здорової дитини, температура тіла якого не піднялася вище 38,5 градусів Цельсія, знижувати температуру не слід, особливо, якщо він її добре переносить. Якщо ж стан малюка залишає бажати кращого, чи в дитини є хронічні захворювання нервової системи, захворювання органів дихання або кровообігу, або малюкові ще не виповнилося два місяці, то температуру, звичайно ж, необхідно негайно знижувати. Як же правильно збивати температуру тіла у маленької дитини? Для цього існує кілька методів, які ми і розглянемо в цій статті.

Для початку забезпечте хворому малюкові з високою температурою прохолоду. Не варто кутати дитини ковдрами або підвищувати температуру в дитячій кімнаті за допомогою обігрівача – це може викликати у дитини тепловий удар. У кімнаті необхідно підтримувати температуру не вище 21 градуса. Дитину слід одягти так, щоб йому не було жарко, а зайве тепло йшло без перешкод.

При високій температурі дитина сильно потіє, тому у нього збільшується втрата рідини, яку необхідно заповнювати. Для цього малюка необхідно часто поїти – можна давати йому воду, розведені фруктові соки. Грудним дітям можна запропонувати грудне молоко. Кип’ячену воду або соки малюкові бажано давати з ложечки і потроху, але не варто робити це насильно. Якщо у малюка протягом кількох годин тримається висока температура, і все це час він відмовляється пити воду, то про це потрібно обов’язково сказати лікаря.

Дітям, у яких немає захворювань нервової системи або ніколи не було судом при високій температурі, можна в якості допоміжного жарознижуючий засіб зробити обтирання. Для цієї процедури підійде тепла вода, близька по температурі до температури тіла малюка. Не варто використовувати для цього прохолодну або занадто гарячу воду, або спиртові розчини, які будуть надавати зворотну дію, і температура тіла тільки збільшиться.

Звичайно, у серйозних випадках не можна обійтися без використання жарознижуючих засобів, які повинен призначати тільки дитячий лікар. В крайньому випадку, можна проконсультуватися і з фармацевтом, не забуваючи при цьому уточнити дозування ліків. Для маленьких дітей фармацевтична промисловість, як правило, пропонує жарознижуючі препарати у двох видах – у вигляді свічок або у вигляді сиропів. Останні діють досить швидко, протягом 20-30 хвилин, а ось свічки починають діяти через 35-40 хвилин, але у них є один важливий у цьому разі плюс – вони діють набагато довше, ніж сироп.

Дітям, страждаючим алергічними реакціями, пропонувати сиропи або жувальні таблетки слід з обережністю в зв’язку з тим, що в них містяться барвники, вони можуть викликати загострення хвороби.

Збиваючи температуру у дитини за допомогою ліків, обов’язково підсумуйте всі отримані протягом доби малюком дози – це допоможе вам уникнути передозування.

А тепер давайте скажемо кілька слів про те, чого батькам, у яких дитина температурить, робити не можна.

Малюка не можна насильно змушувати лежати в ліжечку – якщо йому дозволяє його стан, то він цілком може грати в спокійні ігри.

Якщо дитині не прописана клізма, то ставити її не можна.

Також не рекомендується накривати немовляти з високою температурою мокрим простирадлом або мокрим рушником – вони будуть заважати віддачі тепла з шкіри малюка.

Не варто кутати дитину дуже сильно – його одяг має бути зручним і комфортним. Головне, щоб йому не було холодно.

Варто почитати:

Додати:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *