Які лижі найкращі

Лижний спорт – це не тільки корисне захоплення, це ціла наука, осягнути яку в стані будь-яка людина, що має мінімальну фізичну підготовку і бажання навчитися кататися не тільки по лижні, але і бігати по трасі. Найчастіше новачки, які поставили перед собою мету навчитися кататися на лижах, стикаються з проблемою придбання лижного інвентарю, адже віддавати гроші за прокат лиж не завжди вигідно, та й набагато зручніше вчитися лижного катання на власних лижах, придбаних з урахуванням всіх індивідуальних характеристик і переваг. Один із секретів економічного придбання лижного інвентарю – це купівля обмундирування не в пік зимового сезону, а підбір свого комплекту в сезон розпродажів – це кінець весни, літо. Звичайно, в цей час є ризик зіткнутися зі складністю в підборі розміру або потрібної моделі, зате при серйозному підході, можна заощадити близько 50 % при придбанні всього лижного комплекту, досить ознайомитися з основними правилами вибору лиж і асортиментом декількох спортивних магазинів.

Отже, перш за все, важливо визначитися зі стилем катання, оскільки від цього залежить вигляд лиж, який необхідно купувати. Розрізняють два основних стилі – класичний (по наїждженій лижні, коли лижі переміщаються паралельно один одному) і коньковий (вільний, коли лижник рухається подібно ковзаняреві з утрамбованої трасі). Існує також змішаний стиль, що поєднує два основних, для нього необхідно купувати універсальні лижі. Якщо ж ви тільки недавно встали на лижі, то перевагу варто віддати класичного стилю і класичного лижного комплекту, це просто почала дозволить швидко освоїти ази катання на лижах, а в майбутньому перейти до більш складного стилю.

Що стосується матеріалу, з якого виготовлені лижі, перевагу останнім часом віддається, звичайно, пластикового покриття – воно більш довговічне, пластикові лижі ковзають набагато краще дерев’яних, на відміну від дерева, яке потребує змащення при кожному використанні, пластик при хороший погодних умов можна використовувати і без неї.

Якщо говорити про виробників лиж, то не варто нехтувати вітчизняними комплектами, особливо якщо це ваші перші лижі – по багатьом характеристикам вітчизняний продукт трохи поступається імпортним лиж, зате дозволить заощадити половину вашого бюджету. Пізніше, коли з досвідом прийде впевненість і швидкість рухів, можна буде придбати більш дорогі імпортні моделі. Головне ж у виборі лиж – це якість та індивідуальний підбір, а тут вже варто приділити увагу трьома характеристиками: довжиною, жорсткості та підбору під ваш вагу.

  • Довжина: існують спеціальні росто-вагові таблиці, що дозволяють підібрати лижі під кожної людини, їх можна запитати як у магазині безпосередньо у продавця, так і самостійно підібрати довжину лиж – просто додати до вашого зросту 25 сантиметрів для класики, і 10-15 сантиметрів для коника.
  • Жорсткість – та характеристика лиж, яка визначить вашу швидкість і легкість ковзання. Занадто жорсткі лижі вибирати не варто, вони при розгоні пружинять і прослизають, а от лижі середньої і малої жорсткості – досить хороший варіант. Виняток – ваш вагу, якщо ви важите більше 70 кілограм, то жорсткість повинна бути вище.

Не маловажну роль грає і вибір лижних черевиків. Перед вибором черевик не полінуйтеся придбати спочатку спеціальні шкарпетки з термостійкістю – вони повинні не тільки зігрівати, але і добре вбирати вологу. Міряти черевики краще вже на обрані шкарпетки – для того, щоб оптимально підібрати розмір. При выброе моделі, варто знову звернути увагу на те, яким стилем ви будете бігати на лижах, так, черевики для коника повинні бути вище і жорсткіше, ніж черевики для класики, підошва яких більш м’яка.

Після вибору лиж і черевиків, не забудьте про кріплення: тут вибір не настільки широкий, вибирати краще з двох основних видів – SNS і NNN, другі кріплення більш універсальні і прості в використанні, а підібрати і встановити їх допоможуть в спортивному магазині, з урахуванням обраних черевик.

Ну і, нарешті, не забудьте про палиці – тут головне вибрати відповідну ростовку – також звіряючись зі спеціальними таблицями або ж просто віднявши від свого зростання 30 сантиметрів, якщо вибираєте лижі для класики, або віднімаючи 20 сантиметрів при бігу коником. По зручності краще вибрати палиці зі спеціальними браслетами на липучках, що дозволить більш надійно утримувати палиці при розгоні або падінні. Також зверніть увагу на так звані «лапки» внизу лижних палиць – не варто вибирати занадто маленькі, оскільки велика площа зіткнення зі снігом забезпечить краще зчеплення при гальмуванні.

Варто почитати:

Додати:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *