Який вид спорту вибрати

Кожна людина хоче бути здоровим і успішним, тому що від стану здоров’я безпосередньо залежать успіхи на роботі і в особистому житті.

Сьогодні ставлення до здорового способу життя докорінно змінилося, все більше людей відмовляються від вживання великої кількості спиртного, приймають вітаміни, вживають в їжу збалансоване поєднання жирів, білків і вуглеводів, приділяючи увагу овочів та зелені. Займаються зміцненням свого фізичного здоров’я, вибирають спорт 5 разів на тиждень або навіть частіше, займаючись у фітнес-центрі або здійснюючи пробіжки вранці або виконуючи складні асани йоги будинку.

Багато вибирають спорт з лікувальною метою, коли є проблеми із зайвою вагою, з серцево-судинною або ендокринною системою, так чи інакше заняття спортом позитивно впливають на загальний стан організму і приносять тільки користь. Але іноді, з-за неправильного вибору, організм може не так сприймати фізичні навантаження, більше втомлюватися і давати збій в системі. Такі заняття спортом не приносять користі, а швидше сильно виснажують організм, не даючи головного ефекту – організм не виділять гормон задоволення від фізичних навантажень.

Як же вибрати саме той вид спорту, який буде приносити радість і не дасть занудьгувати?

Існує кілька способів, які допоможуть визначити саме те, що потрібно для конкретної людини.

  1. Визначення свого рівня фізичного навантаження. Абсолютно непідготовлена людина ніколи не зможе відразу пробігти крос в 10 км або віджатися від підлоги 100 разів. Так само як і скластися в позу лотоса або виконати складний гімнастичний трюк. Все це вимагає певної підготовки і вміння, навіть якщо людина підготовлена, але задихається після 10 хвилин бігу, варто вибрати більш спокійне заняття.
  2. Виявлення потреб і бажань. Ніколи не потрібно займатися тим видом спорту, який не викликає бажання виконувати вправи. Принести користь може тільки вправи, від яких людина отримує задоволення, відчуває свої м’язи, відчуває після занять приємне розслаблення. Це можуть бути екзотичні види спорту: танець живота, стрибки на батуті, стрільба з лука, стрибки з парашутом.
  3. Визначення свого типу характеру. Відомо, що одні люди більш спокійні по натурі, віддають перевагу самотності і вибирають можливість побути наодинці з самим собою. Для таких людей ідеально підходять спокійні види спорту: йога, плавання, пробіжки в самоті, танцювальна гімнастика, дихальні вправи. Для більш динамічних людей підходять більш енергійні види спорту: велосипедний спорт, сплав по гірських річках, футбол, східні єдиноборства, стрибки на батуті, баскетбол, волейбол, водні види спорту.

Коли обраний вид спорту, і час занять визначено, потрібно не забувати думати про те, яку реальну користь принесуть ці вправи, адже правильна мотивація це одне з головних правил.

Варто почитати:

Додати:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *