Глаукома – хронічна хвороба очей, її ознаки

Глаукома – це важке захворювання органів зору, яке отримало свою назву від зеленого забарвлення, яку набуває нерухомий і розширений зіниця в найвищій стадії розвитку процесу – гострого нападу глаукоми.

В даний час існує зовсім не багато версій про причини і механізми розвитку глаукоми. Певні складності можна зустріти навіть в процесі визначення самого поняття.

На сьогоднішній день під цією хворобою мається на увазі хронічна хвороба очей, яка характеризується періодичним або стійким підвищенням внутрішньоочного тиску з виробкою трофічних розладів в лініях відтоку внутрішньоочної рідини в зоровому нерві і сітківці, які обумовлюють наявність всіляких вад у полі зору та розвиток крайової екскавації диска зорового нерва.

Таким чином, поняття глаукома збирає у своїй величезній групі близько 60 захворювань ока, яким притаманні такі виразні особливості: внутрішньоочний тиск періодично або постійно перевершує індивідуально стерпний рівень; розвиток характерного ураження волокон зорового нерва, яке в кінцевому підсумку призводить до атрофії.