Що робити якщо дитина почала курити?

Навіть ті дорослі, які самі курять, не хочуть, щоб їх дитина пристрастився до такої шкідливої звички. Однак з підлітковим курінням стикається практично кожна сім’я. Тому треба знати, що робити, щоб уберегти свою дитину від цієї звички, а так само знати, що робити, якщо дитина вже спробував курити.

Запам’ятайте, що дитину не зможуть уберегти від куріння ніякі погрози, покарання і все подібне. Адже чим більше ви забороняєте, чим більше говорите не можна, тим сильніше дитина буде хотіти зробити це. До того ж спробувавши сигарету одного разу, швидше за все дитина захоче повторити спробу. Саме тому починати формувати ставлення дитини до куріння потрібно ще до того, як він спробував курити.

Якщо дитина ще не пробував курити

  • Статистика стверджує, що більшість підлітків починають курити саме в тих сім’ях, де палять самі батьки. Тому якщо ви вирішили сформувати у дитини правильне ставлення до паління вам необхідно для початку самим позбавитися від цієї шкідливої звички, звичайно якщо ви курите. Батьки є приблизно для дітей, тому ви своїм прикладом повинні показати, що курити-це погано.
  • Розмова на цю тему з дитиною повинен відбутися в спокійній обстановці. Не потрібно підвищувати голос і погрожувати дитині. Просто розкажіть факти, які свідчать про шкоду куріння. Якщо це необхідно можете так само продемонструвати неприємні фотографії та приклади.
  • Можете поділитися з дитиною своєю історією з життя, яка пов’язана з куріння. Поясніть йому, що багато підлітки пробують палити, але це не означає, що це потрібно робити звичкою.

Якщо дитина вже курить

Для початку, після того як ви дізналися, що ваша дитина почала курити, постарайтеся з’ясувати причину, чому він розпочав це робити. Серед найпоширеніших причин це бажання виглядати дорослішими і бути незалежним, або він вважає, що це модно, або просто курять лише його друзі і знайомі, і він просто не хоче відрізнятися від них. Багато підлітків починають курити тільки тому, що бояться виділитися на тлі загальної думки.

Вони боятися що над ними знущатися та сміятися, з-за того що вони не такі як всі і не роблять так як всі однолітки.

  1. Якщо ви не хочете кидати палити або у вас просто не виходить, то постарайтеся хоча б не зберігати сигарети в тих місцях, де вашій дитині буде легко до них дістатися. Наприклад, у кишенях свого одягу або просто вдома на поличці.
  2. Не можна говорити дитині, що курити можна тільки дорослим. Таким чином, діти завжди прагнуть швидше подорослішати і стати незалежними. А якщо ви скажіть, що сигарети тільки для дорослих природно підліток почне курити, помилково вважаючи, що таким чином він зможе подорослішати.
  3. Поясніть своїй дитині, що сигарети це зовсім не модно. І що в майбутньому він може бути модним і без куріння. Краще всього якщо ви познайомте його з такою людиною, який став би для дитини авторитетом. Чоловік цей має бути не просто не палить, але бажано і процвітаючий.
  4. Для деяких випадків, якщо нічого не допомагає достукатися до дитини, можна зводити його до дитячого психолога. Проте робити це потрібно дуже обережно. Адже підліток може просто запротестовать і не піти на прийом. Тому в цій справі важлива делікатність.

Звичайно, краще всього вчасно помітити небезпеку і усунути проблему ще до її появи. Проте так виходить не завжди. І часто батьки дізнаються про те, що він спробував курити чи хоче спробувати, а про те, що у нього вже є ця шкідлива звичка. І тут важливо діяти акуратно. Потрібно обійтися без погроз, криків і лайки. Поясніть вашу позицію дитині в спокійній обстановці і нормальним тоном. Тоді він прислухається до вас.