Як боротися з газоутворенням у новонароджених?

Основи основ життєдіяльності нашого організму закладається ще у внутрішньоутробному періоді і в перші дні і місяці після появи на світ. На кожному етапі існують свої складності й особливості формування тих чи інших функцій. Відразу після народження немовля навчається двом головним речам – умінь дихати і харчуватися самостійно. Однак, якщо перший процес, за винятком випадків тяжких вад внутрішньоутробного розвитку, більш-менш «автоматизований» природою, то другий – становлення кишечника – вимагає певних зусиль.

Травний тракт немовляти стерильний, і навіть покритий «пакувальної плівкою» – меконієм. Ця плівка сходить у перші три доби життя, так званий «стілець новонародженого». Найважливіше завдання в цей момент забезпечити якісне харчування, воно стане основою зростання не тільки організму дитини, але і корисних бактерій, в першу чергу кисломолочних, які почнуть «заселяти» травну систему дитини, заодно закладаючи основу імунітету на все життя. І, звичайно, ніякі новомодні хитрощі фармацевтів і виробників продуктів харчування нездатні навіть близько зрівнятися з унікальною їжею, яку природа вже зробила для вашого і лише вашого дитини – це грудне молоко. Воно на клітинному рівні спочатку призначене конкретного немовляті і містить все необхідне для його успішного розвитку. Здавалося б, справа за малим – годувати і годувати «за вимогою», як кажуть педіатри.

Але, на жаль, навіть успішне грудне вигодовування не гарантує, що перші три місяці, а саме стільки часу займає регулювання діяльності кишечника, пройдуть абсолютно без проблем. Основна причина, з якої малюк нестямно плаче, підтискає ніжки, погано спить по ночах – надмірне газоутворення.«Газики» розпирають животик, заподіюють біль і занепокоєння, а вийти не можуть. Перше, що необхідно зробити в цьому випадку годуючій мамі – переглянути раціон ивычеркнуть з нього всі продукти харчування, які можуть вплинути на травлення дитини через молоко. Це все бобові, капуста, виноград (з усіх ягід ця сама «пузыристая»), соління, копченості і маринади, рідше підвищене газоутворення може виникнути із-за кисломолочних продуктів, горіхів, насіння.

Не слід захоплюватися яблуками і грушами понад міру.Хорошою профілактикою «газик» є щоденна гімнастика, масаж, часте викладання на животик. Деяким крихіткам навіть більше подобається спати на животі, ніж на спині.Але якщо і це не допомогло і дитина продовжує турбуватися і плакати, то саме час переходити до екстрених заходів. Немедикаментозні засоби, які добре зарекомендували себе з часів наших бабусь, це круговий масаж живота (обов’язково тільки за годинниковою стрілкою і в жодному разі не навпаки), «компрес» з пелюшки, проглаженной праскою (діяти обережно), газовідвідна трубочка (катетер, який вводитися в задній прохід і виводить зайвий повітря назовні). «Важка артилерія» це ліки, і застосовувати їх, зрозуміло, можна тільки за рекомендацією лікаря. Одні з найкращих винаходів фармацевтів на сьогоднішній день це «Бебі-Калм» (біологічно активна добавка на основі олій анісу, кропу і м’яти), «Плантекс» (новий варіант старої доброї «кропової води»), «Еспумізан». Але не забувайте, що захоплюватися надмірною допомогою і стимулюванням кишечника дитини не слід.

Організм повинен сам справлятися з труднощами росту. Але і в крайнощі впадати не треба, тобто вважати, що все пройде само собою, інакше можна пропустити дійсно тривожний сигнал. В цьому запорука успіху.