Як подолати аерофобію?

Страх висоти переслідує кожної третьої людини. У зв’язку з цим, перельоти літаками стають справжнім випробуванням для таких людей, а іноді і зовсім доводиться забути про даному виді транспорту і пересуватися на далекі відстані лише поїздами.

Такого розповсюдженому явищу дано науковий термін – аерофобія. Дана стаття якраз і буде присвячена питанню про те, як подолати аерофобію і навчитися контролювати свої емоції.

Що робити для того щоб подолати аерофобію?

 • Перш за все, постарайтеся зрозуміти, чи дійсно у Вас аерофобія або просто страх перед великим повітряним судном. Якщо Ви хвилюєтеся, але не більше того, це цілком нормальна реакція. А ось якщо у Вас починається паніка, нудота, з’являється тремтіння по всьому тілу і навіть істерика, то це, швидше за все і є аерофобія.
  Людина, що страждає фобією, непередбачуваний для оточуючих. Будь-яка фобія не піддається логічним аргументам та доказам, але все-таки з нею можна впоратися. Аерофобія вивчається різними фахівцями більше 25 років, її вдається побороти в 96% випадків. Давайте розглянемо способи, які допоможуть зменшити страх висоти і літаків:
 • Перед посадкою в літак дуже важливо правильно психологічно налаштуватися. Не забувайте, що думки матеріальні, тому повторюйте про себе тільки одне: «Все буде добре!» « Наш переліт пройде швидко і спокійно» і т. д. Уявіть, що всі люди в салоні літака почнуть думати про катастрофу літака і почнуть відчувати страх і хвилювання? Притягувати негатив в такій великій кількості зовсім небезпечно.
 • Для віруючих людей хороший спосіб заспокоїтися – прочитати молитву. Вона допоможе привести думки в порядок, дасть відчуття, що Всевишній взяв під свій захист.
 • За кілька днів до перельоту підготуйте свій організм – почніть приймати заспокійливі засоби.

 • Намагайтеся брати посадочні місця в носі літака. У передній частині повітряного судна рівень шуму нижче, а значить, і нервувати Ви будете теж менше.
 • Не варто дивитися в ілюмінатор, якщо Ви боїтеся краху літака. Отгоняйте від себе погані думки, краще почитайте журнал або книгу, увімкніть навушники і постарайтеся заснути.
 • Не варто заглушати свій страх алкоголем, Ви можете отримати протилежний ефект, так як алкоголь здатний викликати інфаркт через перенавантаження на серце.
 • Якщо Ви захочете пити, то краще вживати воду, а не кава або чай (вони посилюють серцеві ритми). Не забувайте і про їжу! Процес прийому їжі відволіче Вас від тривоги.
 • Намагайтеся контролювати своє дихання: сконцентруйтеся на выдохах і вдихах. Ваше дихання має бути спокійним і рівним. Щоб Вам було легше дихати, налаштуйте потік повітря у вентилятора, зробіть його прохолодним.

Якщо Ви не вірите в свої сили у процесі позбавлення від аерофобії, Ви можете звернутися до фахівців.

Зараз існує велика кількість медичних центрів, де лікарі-психологи позбавляють пацієнтів від будь-яких фобій. Щоб побороти аерофобію, професіонали використовують віртуальне відчуття реальності польоту. Пацієнт, що страждає острахом перельотів, стає господарем літака, керує їм в ролі пілота або пасажира. Реальність того, що відбувається відчувається завдяки спеціальним тренажерів.

Тим не менше, людина усвідомлює, що з його життям нічого не трапитися, а все навколо – лише ілюзія. Саме такі думки і почуття, людина починає відчувати і під час реального повітряної подорожі.

Як бачите, побороти аерофобію можливо кількома методами, але головне – це психологічний настрій, гарний настрій і впевненість у діях екіпажу. Не варто з-за надуманих страхів позбавляти себе радості подорожей і комфорту.