Як стати адвокатом?

Професія адвоката вже кілька років є однією з найбільш затребуваних і престижних в нашій країні. У майбутніх абітурієнтів і тих, хто хоче змінити сферу діяльності або зробити кар’єрне зростання, професія адвоката асоціюється з високим заробітком, стабільністю і навіть можливістю стати відомою і впізнаваною особою. Фінансова сторона даної професії, багато в чому залежить від досвіду і кваліфікації адвоката. Треба враховувати, що в державних організаціях заробітна плата може бути невисокою, а от приватні адвокати мають великі гонорари. Отже, якщо Ви вирішили стати адвокатом, розглянемо що ж потрібно зробити для досягнення цієї мети.

Перш за все, Вам необхідно отримати вищу юридичну освіту, кращий варіант – випуститися не фахівцем, а магістром, це буде більше цінуватися. Після закінчення Вузу з дипломом «юрист» відразу працювати адвокатом Ви не зможете, наступний етап – отримання досвіду і стажу роботи (мінімум 2 роки) в області юридичної спеціальності.

Отримати даний досвід роботи Ви зможете, працюючи помічником нотаріуса або адвоката, на посадах в муніципальних і державних установах, викладачем по своїй спеціальності. Якщо Ви отримали стажування в адвокатському освіту, (стати стажистом адвоката можна, маючи лише закінчена вища освіта), то Вам буде достатньо досвіду роботи від 1 року.

При дотриманні всіх цих умов, Ви можете подати заявку на кваліфіковану комісію Адвокатської палати суб’єкта РФ і здати іспит на присвоєння професії адвоката.

До іспиту Ви будете допущені після розгляду наступних поданих документів: копії паспорта, копії трудової книжки із записом про місце роботи за юридичною спеціальністю, а також характеристики з останньої роботи. При позитивному розгляді Ви будете допущені до іспиту, відмовити Вам можуть тільки при недостовірної інформації, наданої у документах.

Іспит буде складатися з усної і письмової частин. Усна частина являє собою співбесіду, письмова – питання в білетах, на який Ви даєте письмову відповідь. При успішній здачі іспиту, Ви будете приносити присягу адвоката, і Вам присвоять адвокатський статус і відповідні повноваження, а якщо «провалите» іспит, то зможете його перескласти, але тільки через рік.

Професія адвоката передбачає чітке виконання своїх обов’язків: відстоювати законні інтереси і права своїх клієнтів; ніколи не вдаватися до засобів, заборонених законодавством РФ; проводити безкоштовні консультації (передбачені законодавством Російської Федерації). Якщо адвокат призначений захисником у кримінальній справі, то він зобов’язаний до самого кінця слідства відстоювати інтереси обвинуваченого.

Щоб стати успішним і грамотним юристом потрібно бути організованим, тактовним, компетентним, комунікабельним, чесним і самостійною людиною з великою витримкою й терпінням.

Отримавши професію адвоката, не сподівайтеся відразу отримувати великі гроші за свою роботу – до адвоката з невеликим досвідом роботи звертаються одиниці. Тому будьте готові до того, щоб самим ходити по колегіям адвокатів і пропонувати їм свої послуги. Для того, що вступити в колегію адвокатів, Вам доведеться внести початковий внесок і перший час самому шукати клієнтів.

Але це лише тимчасові труднощі, отримавши безцінний досвід роботи, Ви зарекомендуєте себе як досвідчений і кваліфікований фахівець і клієнтська база почне збільшуватися, що істотно відбитися на Ваших доходах. Головне, пам’ятайте – адвокат повинен захищати справедливість, а не шукати шляхи високого заробітку, інакше Ви порушите присягу, дану при отриманні права на адвокатську діяльність.