Як стати рятувальником?

Професія рятувальник – одна з найнебезпечніших і в той же час привабливих професій для чоловіків. Тільки відповідальні, сильні і сміливі чоловіки хочуть стати рятувальниками, щоб допомагати людям у надзвичайних ситуаціях, стихійних лихах, пожежах, аваріях і т. д. Рятувальники завжди першими приїжджають на місце трагедії, за секунди оцінюють обстановку і починають надавати першу допомогу постраждалим. Рятувальник повинен вміти все – це і водій, і пожежник, і водолаз, і лікар, і верхолаз. Якщо Ви вирішили вибрати цю непросту професію, то ця стаття для Вас ми розглянемо, що необхідно зробити, щоб стати рятувальником.

У першу чергу, Вам потрібно вирішити, чи хочете Ви стати професійним рятувальником і зробити цю роботу основної, або Ви готові стати резервістом, тобто добровольцем, які працюють поза штатом. Резервісти працюють безкоштовно, хоча і проходять програму підготовки рятувальника: вчаться основам психології, медицини, роботи з професійними інструментами і навіть альпінізму. Незважаючи на безкоштовну роботу резервіста, чергу на навчання може розтягуватися до півроку, бажаючих дуже багато. Стати резервістом можуть і представниці жіночої статі, але при навчанні для них немає поблажок – всі повинні бути в однакових умовах.

Наприклад, в Москві існує загін добровольців «Ліза Алерт», що допомагає в пошуку зниклих дітей. У його лавах працюють як професійні кінологи, слідопити, водолази, так і звичайні люди, без спеціальних пошукових навичок, але бажають безоплатно допомагати нужденним.

Визначившись з вибором професії, Вам необхідно звернутися до найближчого у Вашому місті пошуково-рятувальний загін (ПСО). Обов’язкова умова – кандидату в рятувальники повинно виповниться 18 років і він повинен мати закінчена середня освіта. Звичайно, Ви повинні володіти хорошою фізичною підготовкою, інакше Вам буде важко справлятися з інтенсивними фізичними навантаженнями.

В оперативно-рятувальній службі Ви зможете пройти навчання, якщо воно не проводиться, то Ви отримаєте інформацію, куди Вам звернутися для навчання. Мінімальний курс навчання триває 3 місяці, після чого проходить атестація, якщо Ви її успішно здаєте, то Вас приймають у ПСО рядовим рятувальником. Надалі будуть проходити різні перекваліфікації та атестації, для підвищення по службі. Вас можуть направити отримувати освіту за фахом (наприклад, «Захист у надзвичайних ситуаціях»). Щоб отримати керівні посади, Вам необхідно буде закінчити будь-який з Вузів, що входить у систему МНС. Такими навчальними закладами є:

Академія Державної протипожежної служби МНС Росії, інститути ГПС МНС в Санкт-Петербурзі, Воронежі, Іваново, на Уралі, Академія цивільного захисту МНС Росії.

Дуже важливі особистісні якості кандидата у рятувальники. Майбутній рятувальник повинен бути хоробрим, дисциплінованим, відповідальним, володіти швидкою реакцією і кмітливістю, бути стресостійким, вміти планувати час і ставити конкретні завдання. Цінується у рятувальників і почуття гумору, адже крім трагедій і нещасть, трапляються і кумедні історії, коли рятувальникам доводиться витягувати маленький застрягли дітей з горщиків, відер або домашніх вихованців з дахів і верхівок дерев.

Можливо, перелік вимог, щоб стати рятувальником і великий, але варто пам’ятати, що від правильних і професійних дій рятувальника залежить людське життя, тому у представників цієї професії повинні бути відточені навички, а рятувальні дії доведеними до автоматизму. Бути рятувальником – велика відповідальність, і обирати цю професію потрібно тільки переконаним, що Ви впораєтеся з будь-якими труднощами.