Як укласти серветки в салфетницу?

Серветка – незамінна деталь будь-якого столу. Вона необхідна не тільки для видалення забруднень, але може також виступати як елемент декору. Першими користувачами серветок були древні греки. В якості серветок у них виступали листя дерев. А от древні римляни до того часу вже щосили застосовували ткані серветки. У звичайний побут серветки увійшли в середньовіччі.

Особливу популярність вони отримали в тих країнах, де модним було носіння густих борід. А ось належного інтересу у регулярно бреющихся чоловіків, вони не викликали.

Процес укладання серветок в салфетницу досить складний і кропіткий. Адже тут не головне зібрати серветки в одному місці, а головне їх красиво, цікаво, естетично укласти в певний прилад. Як кажуть, краса в деталях. Тому витончено укладені серветки багато скажуть про господиню будинку, про її смак, манерах.

Способи укладання серветок

Гармошка. Щоб створити дану форму необхідно серветку по черзі загинати в одну й іншу сторону рівними частками. Також для створення гармошки знадобиться декоративне кільце. В кільце просовується, і простягається до середини один край серветки. Згодом обидва краї розправити.

Лілія. Скласти серветку навпіл у форму трикутника. Лівий і правий краї трикутник загнути до вершини. Отриману форму перевернути, і зігнути кути до центру. Витягнути нижні куточки, підтримуючи внутрішні. Цей маневр допоможе відтворити форму пелюсток.
Троянда. Щоб серветці надати форму трояндочки, знадобляться багатошарові паперові серветки. У складеному стані серветку покласти перед собою, при цьому закрита сторона дивиться вгору, а відкриті – вправо і вниз.

Далі з лівої сторони відрізається невелика смужка. Після цього серветку слід розкрити. Далі серветці надати форму гармошки. За цим обв’язати отриману форму посередині відрізаною раніше смужкою. Наостанок кожен шар серветки розправити вгору.

Також можливі і інші варіанти розкладки серветок. Більшість з них залежить від форми серветниці. Якщо підставка для серветок колоподібна, то серветки вкладають у неї один в одного, кожна з яких являє конус. При серветниці, довгастої конструкції, в середині якої щілину, серветки укладають стоячи. При цьому дотримується послідовність і рівномірність. У підсумку серветки утворюють віяло.