Як усунути запах з раковини?

У вас в квартирі час від часу з’являється неприємний запах. Ваші пошуки приводять до того, що цей запах від раковини, а саме зливного отвору – це запах каналізації. Треба позбутися від нього, перш ніж викликати сантехніка, спробуйте зробити своїми силами, для цього треба спочатку встановити причину виниклого запаху та усунути дефекти в стічній трубі.

Якщо у вас раковина на кухні засмітилася, то, швидше за все туди потрапили від решти їжі відходів, очищення від фруктів або овочів та багато іншого, і неприємний запах йде з сифона, а також може бути, що злив у вас заріс жиром, якщо ж умивальник засмітився, то дев’яносто відсотків випадків туди потрапили волосся.

Засмітилася Раковина на кухні

Можна звичайно кухонну раковину спробувати прочистити спеціальними миючими засобами, але в більшості випадках вони вам допоможуть, якщо гофра або сифон, що йде в каналізацію, заросте жиром. В основному даними миючими засобами краще проводити профілактику, вони не врятують, коли вона вже засмітилася. До найбільш дієвих засобів відноситься вантуз.

Для того щоб їм усунути засмічення, треба набрати воду в раковину, висота води повинна бути трохи вище гумки на вашому вантузе. Не намагайтеся відразу продавити все вниз вантузом, якщо забито сильно, то постарайтеся розворушити, використовуйте вантуз, як присоску, намагайтеся витягнути назовні сміття, і робіть по черзі, то продавливайте, то витягайте, і має все вийти. В іншому випадку варіанти теж є, для цього розберіть і почистіть сифон, або викликайте сантехніка.

Промивання труб хімічними засобами.

Для початку спробуйте прочистити біля раковини злив, оскільки однією з причин виникнення запаху може бути розкладання загнивання і на стінках труби скупчення жиру і відходів. В цьому спеціальні хімічні засоби, які можуть вам допомогти. Придбайте в магазині побутової хімії засоби для чищення каналізаційних труб, наприклад, Domestos, «Бешкетник», «Одоргон», «Крот» та ін

Використання підручних побутових засобів.

Скористайтесь продуктами, які, швидше за все, є у вас вдома. Візьміть сіль і засипте її в трубу, через якийсь час промийте водою. Також можете взяти дві столові ложки соди і засипте її в один літр окропу, одразу ж цю вируючу суміш залийте в стічну трубу. Можете взяти замість води оцет. Для цього в трубу засипте соду, потім вилийте туди оцет, і гарненько закупорьте отвір. Через тридцять хвилин добре промийте водою. Бажано такі процедури для профілактики проводити раз на тиждень.

Огляньте сантехніку і усуньте дефекти.

Перевірте цілісність стики і каналізаційні труби. Пошкоджені труби і стики є причиною появи неприємного запаху.

Послухайте, як тече вода.

Якщо почуєте дивні булькаючі звуки, це означає, що у вас зірвався гідрозатвор, тобто, в ньому немає води, яка перешкоджає проникненню запаху в квартиру з каналізації. Це може статися, якщо в стояку утворився вакуум, або підведення сильно уклонены, або велика довжина підводок. Якщо у вас в каналізаційної мережі погана вентиляція або маленький діаметр стояка, то це теж є причиною неприємного запаху. В даному випадку впоратися з даною проблемою може тільки сантехнік.

Перевірка гофро-труби або сифона.

У вас може бути спочатку неправильний сифон. Укорочена перегородка є причиною дефекту. З-за цього у вас маленький водяний затвор, і він постійно зривається, тому йде вода. Дана проблема вирішується шляхом заміни сифона або гофро-труби, дивлячись, що у вас встановлено, на новий.