Як вибрати електролічильник?

Електролічильник – прилад, який використовується для обліку електричної енергії. Відноситься до категорії вимірювальних приладів. Лічильник електричної енергії – поєднання вимірювача потужності з рахунковим механізмом. Розрізняють лічильники змінного і лічильники постійного струму. Лічильники змінного струму розрізняють однофазні та трифазні, які також поділяються індукційні та електронні.

Вибір лічильника питання досить серйозне, оскільки цей непримітний прилад відповідає за витрати електроенергії в квартирі і за її безпеку. Крім того, точно вказати який лічильник краще не вийде. Лічильники будь-якої моделі мають свої переваги і недоліки. У всіх спеціалізованих магазинах продаються лічильники розроблені за всім вимогам ДСТУ.

електролічильники Однофазні змінного струму є самими популярними і широко затребуваними серед населення. Фазність лічильника можна дізнатися, якщо поглянути на поточний лічильник. Якщо табло висвічує 220/230 вольт – однофазний електролічильник. 230/400 вольт або 220/380 вольт – трифазний прилад обліку. Самостійно змінити один тип лічильника на інший не вийде, доведеться сходити в місцеву енергопостачальну компанію і отримати дозвіл.

При виборі електричного лічильника також необхідно врахувати міжповірочний інтервал (РКК), зазначений у паспорті. РКК визначає, коли відбудеться чергова держповірки.

Клас точності вказує гранично можливу похибку електролічильника, вказаний зазвичай на табло приладу.

Все більшу популярність набирають двухтарифні лічильники. Вони дають можливість економити витрати електроенергії в нічний час. В заданий період часу відбувається автоматичне перемикання на нічний більш економний тариф.

При покупці електролічильника – особливо ретельно огляньте внутрішню поверхню скла. Всередині не повинно бути сміття, бруду і пилу, а має бути ідеально чисто, наче це механічні годинники.

Обов’язково необхідно подивитися на корпус приладу – головна вимога це відсутність подряпин і тріщин. І, зверніть увагу на дизайн, адже приємно коли у житловому приміщенні висить маленька і акуратна коробочка.

слід Купувати лише вітчизняні та сертифіковані електричні лічильники, які зроблені на заводі. При покупці дуже важливо взяти гарантійний талон і товарний чек. Це допоможе вирішити проблеми, пов’язані з технічним обслуговуванням лічильника по гарантії.