Як вибрати правильне зарядний пристрій на Android?

В процесі експлуатації смартфона або планшета досить часто виникає необхідність покупки нових зарядних пристроїв. Оригінальний зарядний може випадково згоріти, зламатися або ж просто загубитися, і користувачеві не залишиться нічого, крім як купити новий зарядний пристрій. Але не завжди під рукою магазин з фірмовими аксесуарами під конкретну модель, більш того, смартфон просто може бути рідкісної моделі або зовсім китайський, до якого неможливо знайти навіть найпростіший чохол, не кажучи вже про зарядному пристрої. У цьому випадку покупка «іншого» не підійде, так як в найближчому майбутньому слідом за старим зарядним піде з життя і сам гаджет.

На ринку мобільних аксесуарів просто колосальна кількість зарядок від найрізноманітніших виробників. Причому основну частину з них становлять невідомі або безрідні зарядки китайських виробників. Причина такого захаращення ринку наступна: в першу чергу, більш низька, в порівнянні з оригіналами, ціна, по-друге, чомусь прийнято вважати, що зарядний пристрій зовсім примітивна річ, яку зробити погано просто неможливо. Але насправді це далеко не так.

Більшість зарядок китайського виробництва мають характеристики, які не відповідають заявленим в технічній документації. Застосування при виробництві самих недорогих елементів та низьку якість фабричної складання призводить до того, що китайський зарядний пристрій видає менший струм, до того ж зі значними перешкодами. Зарядка смартфона таким пристроєм буде займати набагато більше часу, ніж оригінальним, а акумулятор вийде з ладу задовго до свого терміну дії. Також можливі такі неприємні моменти як: сильний нагрів пристрою, поломка контролера від харчування та інші проблеми, пов’язані з нестабільною напругою всередині девайса.

Щоб підібрати новий зарядний пристрій слід скористатися спеціальним додатком для Android під назвою Ампер. Ampere допоможе вибрати новий зарядний під конкретні характеристики пристрою, а також перевірить якість роботи вже наявного. Ampere дасть непряму оцінку якості використовуваного зарядного пристрою, а також USB-кабель. В якості одержуваних для аналізу даних програма вимірює струм розряду і заряду батареї смартфона. Якщо смартфон або планшет підключений до зарядного пристрою, максимально невластивому йому і через справний, то втрати в заряді будуть мінімальні, а, відповідно, струм заряду буде на порядок вище.

Перед використанням програми слід враховувати, що воно працює зі струмом батареї смартфона, тому одержувані дані є приблизними і залежать від кількості запущених програм в момент виміру, а також від яскравості дисплея та інших параметрів, що дають навантаження на батарею пристрою. Сам процес вимірювання займає не більше 10 секунд, за які програма робить 50 запитів до відповідних датчиків смартфона, а потім виключає пікові значення і визначає середню величину. Навіть такий усереднений спосіб вимірювання дозволить перевірити якість купується або старого зарядного пристрою і з’єднувального кабелю.

З-за необхідності наявності певних датчиків для роботи програми, Ampere зможе функціонувати не на всіх Android пристроях. Перед завантаженням і установкою програми, слід ознайомитися з підтримуваними гаджетами зі списку на сторінці програми в Google Play. Кількість вироблених моделей смартфонів, величезна, тому навіть якщо модель пристрою немає у списку, програма все одно можна протестувати.