Як вибрати штучну ялинку?

Новий рік – це час чудес і подарунків. Всі ми з дитинства звикли рівно опівночі 31 грудня заглядатиме під ялинку і шукати там довгоочікувані подарунки. Для багатьох людей щороку виникає питання, яку ж ялинку придбати: живу чи штучну? Жива ялинка пахне лісом і хвоєю, зате штучна завжди пишна, може бути різного кольору і її вистачає на багато років. З цих причин у будинках росіян, в новорічні свята, переважно, стоять штучні ялинки. Дана стаття допоможе розібратися в тонкощах, що виникають у процесі вибору штучної ялинки.

Вибір штучної ялинки зовсім непростий: новорічні красуні бувають різних розмірів і кольорів, різного виду і конструкції. Так як найважливіше в штучній ялинці – її зовнішній вигляд, то і вибирати її слід, грунтуючись на Ваших смакових уподобань. Штучні ялинки бувають: настільними (зовсім малесенькі ялинки), дуже високими (до стелі), з шишками та без шишок, стилізовані під покриття інеєм або з вбудованими в гілки різнокольоровими лампочками. Крім звичного зеленого (смарагдового) кольору, ялинки бувають блакитними, білими, золотими, срібними і навіть червоними. Ви можете купити сосну, ялицю, блакитну або звичайну ялина.

По конструкції штучні ялинки роблять двох видів: шарнірної (ялинка розкривається як парасолька) і стрижневий (ялинка збирається з гілок, що вставляються в стовбур-стрижень).

Вибираючи штучну ялинку, слід звернути пильну увагу на матеріал, з якого вона виготовлена:

  • Пластмасова лита ялинка. Такі ялинки виконані з пластмаси і за зовнішнім виглядом схожі на справжні ялинки. Гілочки у таких ялинок з м’яких голок, які виготовлені з поліпропілену (кожна гілочка проводиться в спеціальній окремій формі)
  • Ялинка з ПВХ. Штучні ялинки можуть виготовляти з плівки ПВХ. У цьому випадку ялинки вважаються більш якісними, так як зроблені з полімерної стрічки на металевій основі (стрічка проходить через верстати, і нарізається на хвоїнки). Отримані «смужки» хвоїнок намотують на дріт (смужки беруться різної довжини) і виходять гілочки, з яких вже збирають пухнасті новорічні деревця.
  • Ялинка з волосіні. При виготовленні таких ялинок використовують волосінь. Ялинка виходить більш пухнаста і «натуральна» за зовнішнім виглядом, ніж ялинка з ПВХ. З волосіні роблять і окремі соснові гілки, якими можна прикрасити свій будинок.
  • Ялинки з паперової хвоєю. У таких ялинок хвоя виготовлена з паперу, яка просочена спеціальним складом. Хвоя з паперу накручена на дріт, що робить її легкозаймистою, навіть від гірлянд. Штучна ялинка з такою хвоєю має недовгий термін служби.

Купуючи штучну ялинку – подумайте про місце, де буде стояти новорічна красуня: на підлозі, на столі, біля вікна або в центрі кімнати. Зверніть увагу на підставку у штучної ялинки. Вона може бути дерев’яною, металевою або пластмасовою. Якщо новорічне деревце вище 150 см, тоді підставка повинна бути стійкою (хрещатої), щоб ялинка не хиталася. Найбільш надійна металева підставка, а ось пластмасова підставка може не витримати вагу іграшок.

Гілочки штучної ялинки повинні бути міцно закріплені, а голочки на них бути жорсткими і теж добре закріпленими. Злегка потягніть за хвоїнки у вибраній Вами ялинки – вони повинні залишитися на місці. Стисніть гілочку в долоні – якісні хвоїнки відразу приймуть свою первісну форму. Біля ялинки не повинна стирчати (або просвічуватися) оголена дріт.
І останнє – якісна штучна ялинка повинна бути оброблена антивоспламеняющимися речовинами, або виготовлена із спеціального вогнестійкої матеріалу. Цю інформацію Ви знайдете на упаковці товару. Новий рік – веселе та яскраве свято, з запалюванням бенгальських вогнів, свічок та інших легкозаймистих коштів, тому будьте уважні при покупці штучної ялинки!