Як виростити гарденію?

Одним з видів сімейства маренових є гарденія. Ця квітка всього лише один з 250 рослин виду маренових, однак, можна з упевненістю сказати, що це рослина одне з найкрасивіших. Цей чудовий квітка родом зі сходу – його матерів вважаються Японія і Китай.

У квартирі всього лише один вид гарденії може виростати – це гарденія жасминовидна. Її сорти розрізняються між собою формою листя і розмірами. У Росії ця квітка також називають августовой або капским жасмином.

Багато знають гарденію як яскраво-зелене кімнатна рослина, заввишки не более80 сантиметрів. Однак на своїй історичній батьківщині гарденію дізнатися не легко. Там вона має вид чагарнику висотою більше двох метрів.

Зовнішній вигляд гарденії привертає увагу: яскрава зелень великих листя, великі, зібрані в суцвіття, квітки. Особливо привабливий аромат квіток гарденії – сильний, пряний. Саме тому багато хто порівнює гарденію з жасмином: обидва рослини відрізняються чудовим ароматом.

Догляд за гарденією не так вже складний. Рослина потребує хорошої освітленості, тому краще приживається в кімнатах, що виходять вікнами на південь. Якщо ви бачите, що рослині не вистачає світла, встановіть для неї додаткову лампу денного світла, і гарденія віддячить вас буйним цвітом і соковитим листям.

Також гарденія, як і багато аналогічні рослини, не любить різких перепадів температур і потребує в визначеному температурному режимі. Оптимальною температурою для росту гарденії є+18 – +22°.Можуть спостерігатися незначні коливання, однак нижче +16° Температура не повинна опускатися навіть взимку.

Температура грунту гарденії також відіграє важливу роль у самопочутті рослини. Вона повинна збігатися з температурою повітря. Вологість повітря повинна бути постійною, слідкуйте, щоб повітря був не надто сухим і не пересушивал рослина.

Не забувайте поливати ваше рослина.

В літній час, з-за високої температури і низької вологості повітря, гарденія потребує більш частому поливі, ніж взимку. Слідкуйте за станом грунту в горщику з квіткою і обов’язково подкисляйте її один раз на місяць. В іншому випадку гарденія пожовтіє і пропаде.

Коли ваша рослина віддячить вам за турботу і випустить бутони, не забувайте обприскувати його час від часу, підтримуючи таким чином вологість повітря. Обприскувати потрібно чистої фільтрованої водою до моменту, поки квітки не розпустяться, після чого відразу ж припинити.