Як виявити прослуховування мобільного телефону, ознаки прослушки мобільного телефону

Слід знати, що під час розмови по мобільному телефону можуть підслухати. А цей факт свідчить про те, що у Вас є недоброзичливці, які хочуть вивідати всі Ваші сокровенні таємниці. Сьогодні, на жаль, жертвою прослушки може стати кожен: і звичайний пересічний громадянин, якому нічого приховувати, і бізнесмен, у якого повно секретів.

Прослуховувати телефон можна не тільки безпосередньо при розмові. Деякі програми працюють як «жучки» включаючи мікрофон в той час, коли з’єднання з абонентом вимкнено. Таким чином, шпигун зможе чути все, що відбувається навколо. Встановити таку програму на чужий телефон нескладно, ще простіше завантажити з інтернету. Тому ніхто не може дати гарантію, що зараз Вас ніхто не підслуховує. Про ведення прослушки Ви не зможете дізнатися за зовнішніми ознаками мобільного телефону. Хоча існує кілька способів визначити факт підслуховування розмов зацікавленими особами.

  1. Зверніть увагу на температуру батареї свого телефон. Якщо він буде теплим або навіть гарячим в той час, коли Ви його не використовуєте – варто насторожитися. Але акумулятор може випромінювати тепло, якщо Ви недавно дзвонили по мобільному, тому будьте уважні.
  2. Слідкуйте за станом батареї, яка дуже швидко починає втрачати свій заряд. Зазвичай це вірна ознака того, що на апарат було встановлено шпигунська програма, яка споживає велику кількість енергії. Але на цей ознака варто звертати увагу лише тоді, коли пару днів тому батарея працювала від одного заряду цілий тиждень, а тепер його вистачає на пару годин, адже акумулятор має властивість зношуватися.
  3. Якщо час від часу Ваш телефон сам раптово почав вимикатися, глючити і нетипово себе вести, тоді це може свідчити про його несправність. Зверніть також увагу на апарат, якщо він занадто довго вимикається. Слід насторожитися в тому випадку, якщо під час вимикання мобільний починає блимати.
  4. Під час розмови Ви можете чути незрозумілі шуми і перешкоди, які можуть бути сигналом того, що хто його слухає. Зазвичай телефон під час розмови з абонентом поблизу з електронними пристроями викликає в них перешкоди. Але якщо перешкоди з’являються тоді, коли Ви ні з ким не розмовляєте, значить – Вас прослуховують.

Варто зауважити, що всі ці ознаки можуть бути пояснені неякісної прошивкою, старою батареєю і поганим покриттям зв’язку. Тому якщо Вам нічого приховувати, то цілком можливо, що Ваші розмови ніхто не слухає, а у Вас багата фантазія. Але в будь-якому випадку рекомендуємо Вам перевірити свої підозри, що виключити факт прослуховування.

Як знизити ймовірність прослуховування телефону:

  • У тому випадку, якщо Ви не використовуєте апарат, рекомендуємо Вам витягти батарею з відсіку. Таким чином, Ви збережете секретну інформацію від витоку.
  • Ні в якому разі не давайте свій телефон в руки стороннім без нагляду. В крайньому випадку, варто запаролити можливість користування телефоном, щоб бути впевненим в тому, що Вас не тримають «під ковпаком».
  • Не передавайте через мобільний конфіденційну інформацію і не ведіть по ньому ділових розмов.
  • Не ремонтуйте телефон в сумнівних і неперевірених майстерень.
  • Краще користуватися такою системою мобільного зв’язку GPRS. У ній дані передаються тільки при частій автоматичної зміни частот протягом усієї розмови.
  • Припиняйте розмову, коли чуєте, що погіршилася якість зв’язку. Висока ймовірність, що Ваша розмова вклинився хтось третій.

Звичайно виявити прослуховування мобільного без спеціальної апаратури дуже складно. Тому якщо у Вас є підозри, що Ваш телефон прослуховується сторонніми, рекомендуємо звернутися в правоохоронні органи, які встановлять або спростовано факт прослуховування Вашого мобільного.